Realitní vyhledávač, který tu ještě není...

Jedinečný realitní server, který vyhledává v nabídkách novostaveb. Vyhledáváme v největším počtu nabídek nových bytů a domů v celé ČR.

Na trhu se vyskytuje mnoho inzertních realitních portálů. V poslední době se také objevily pokusy vytvořit pokročilejší agregátory, které v sobě zahrnují nabídky všech zmíněných realitních portálů na jednom místě. Zatím žádný však neposkytoval ucelenou nabídku všech nemovitostí na trhu.

Flat Zone Nechce zůstat pouze u vyhledávání, ale poskytuje širokou škálu služeb spojených s bydlením.

Přehled aktivních nástrojů naleznete v aplikačním menu uprostřed spodního menu. Již nyní můžete využít služeb Realitních novinek, datového blogu nebo pokročilých realitních analýz.

Užitím nástroje Flat Zone vyhledávání potvrzujete, že jste se seznámili a souhlasíte s Podmínkami užití, jinak nejste oprávněni nástroj vyhledávání užívat.

Vyhledávač
novostaveb

Studio

Odhad
ceny

Vyhledáváč
inzerce

Realitní
fakta

Realitní
novinky

Slovník
pojmů

Datová
platforma

Hypotéky zlevnily. Do bank chodí méně zájemců než loni

denik.cz, 21. března 2019 (19:05)

Někteří lidé už na to jednoduše nemají, další vyčkávají, zda nemovitosti náhodou nezlevní. V takové situaci se začátkem roku ocitl hypoteční trh. Druhý měsíc letošního roku si sjednalo hypotéku 4961 klientů, o 197 více než v lednu. A lidé si půjčili o něco méně: v lednu 10,93 miliardy, v únoru 10,881 miliardy korun.

Banky proto zavedly různé promo akce a průměrná úroková sazba v únoru nepatrně klesla na 2,99 procenta z lednových tří procent. Včera to potvrdila data Fincentrum Hypoindex.

KONEC ZLATÝCH ČASŮ

Že Češi přestávají chodit pro půjčky na bydlení, je vidět na meziročním srovnání. Loni v únoru bylo sjednáno 7446 hypoték v objemu 15,96 miliardy korun.

Na podzim ale ČNB zpřísnila podmínky pro žadatele, kromě až pětiny peněz v hotovosti musejí mít noví hypotékáři i minimum jiných dluhů a na hypotéku nesmějí měsíčně vydat více než 45 procent svých měsíčních čistých příjmů.

„Čechy odrazují vysoké ceny nemovitostí a také regulace České národní banky. Toto zpřísnění odřízlo od možnosti získat hypotéku až zhruba pětinu domácností,“ odhaduje Lukáš Kovanda, hlavní ekonom Czech Fund. „Češi ale také vyhodnocují další vývoj. Sázejí na to, že s příchodem možné ekonomické krize by došlo jak ke snížení cen nemovitostí, tak i úrokové sazby hypoték, a vyčkávají,“ popisuje ekonom.

ZAMRZLÝ TRH

Zástupci realitního trhu ale už teď optimisté nejsou. A to jak u nových, tak u starších bytů. „Zvyšuje se podíl investorů, kteří byt kupují pro další pronájem. Stále více domácností je tak odkázáno na nájemní bydlení, které ale často není levnější než splátka hypotéky,“ popisuje Evžen Korec, šéf developerské firmy Ekospol.

A ochlazování zájmu vidí i realitní kanceláře. „Na každou nemovitost se nyní hlásí o třetinu ménězájemců než v minulém roce. Zpřísněné podmínky pro získání úvěru nutí zájemce více vybírat. Registrujeme také pokles počtu nabízených nemovitostí,“ uzavírá Pavel Hassman z realitní společnosti RE/MAX 4You.

Zdroj článku a fotografie: denik.cz

Vyplňte správně emailovou adresu!