Realitní vyhledávač, který tu ještě není...

Jedinečný realitní server, který vyhledává v nabídkách novostaveb. Vyhledáváme v největším počtu nabídek nových bytů a domů v celé ČR.

Na trhu se vyskytuje mnoho inzertních realitních portálů. V poslední době se také objevily pokusy vytvořit pokročilejší agregátory, které v sobě zahrnují nabídky všech zmíněných realitních portálů na jednom místě. Zatím žádný však neposkytoval ucelenou nabídku všech nemovitostí na trhu.

Flat Zone Nechce zůstat pouze u vyhledávání, ale poskytuje širokou škálu služeb spojených s bydlením.

Přehled aktivních nástrojů naleznete v aplikačním menu uprostřed spodního menu. Již nyní můžete využít služeb Realitních novinek, datového blogu nebo pokročilých realitních analýz.

Užitím nástroje Flat Zone vyhledávání potvrzujete, že jste se seznámili a souhlasíte s Podmínkami užití, jinak nejste oprávněni nástroj vyhledávání užívat.

Vyhledávač
novostaveb

Studio

Odhad
ceny

Online
rezervace

Blog

Datová
platforma

Developeři chtějí platit třetinu infrastruktury u svých projektů

tvarchitect.com, 23. dubna 2019 (19:05)

Developeři chtějí financovat třetinu nákladů na výstavbu navazující infrastruktury u svých projektů. Jde zejména o parkovací místa a parky. Zhruba desetina by podle nich měla připadat na město, o zbytek by se měl postarat stát. Vyplývá to ze studie společnosti CEEC Research mezi čtyřiceti developery, kterou má ČTK k dispozici.

Více než polovina developerů si přeje, aby plátce nákladů za výstavbu navazující infrastruktury u nových projektů stanovoval zákon, případně vyhláška. Z hlediska jednotlivých typů občanské vybavenosti by podle nich měl být stát odpovědný především za zavedení MHD, zřízení škol a školek a silnic.

Spolupráce často funguje i bez pevně dané legislativy

„V souvislosti s otázkou případných investic developerů do navazující infrastruktury je rozhodující jejich přiměřenost, relevantnost a transparentnost k danému projektu. Tyto investice nebo příspěvky na investice by neměly být dodatečným zdaněním developerských aktivit, které nakonec ponesou kupující,“ uvedl partner poradenské společnosti KPMG ČR Pavel Kliment.

Otázkou podle něj je, zda má stavebník opravdu konkurovat obci jako veřejnému investorovi. „Na druhou stranu jsme svědky celé řady projektů, kde spolupráce mezi developery a městem funguje i bez pevně zakotvené legislativní podpory ve formě zákona nebo vyhlášky,“ doplnil Kliment.

Bytový trh v Praze potřebuje rychlé řešení

Podzimní nástup primátora Zdeňka Hřiba do čela pražského magistrátu přinese zlepšení podmínek pro bytovou výstavbu v hlavním městě jen podle čtvrtiny ředitelů developerských firem. „Deklarovaný zájem představitelů samosprávy na zrychlení a zpřehlednění povolovacích procesů samozřejmě vítám. Už by to ale pomalu chtělo přejít od analýz a studií ke konkrétním krokům. Věřím, že například digitalizace a transparentnost povolovacích procesů v tom mohou velmi pomoci,“ uvedl ředitel divize Real Estate společnosti CTR group Ján Horváth.

Průměrná cena nových prodaných bytů v Praze na konci loňského roku meziročně vzrostla o 18,6 procenta na sto jedna tisíc devadesát jedna korun za metr čtvereční. Od poloviny roku 2015 nové byty zdražily zhruba o osmdesát procent procent. Počet prodaných bytů v hlavním městě loni klesl o devět procent na pět tisíc a byl nejnižší od roku 2012. Podle mluvčího společnosti Trigema Radka Poláka tato čísla jasně dokazují, že pražský bytový trh potřebuje rychlé a pružné řešení. „K tomu by přispělo celkové zjednodušení povolovacích procesů a nastavení jednoznačného právního rámce, jenž by byl časově závazný také pro samotné úřady,“ dodal Polák.

Zdroj článku a fotografie: tvarchitect.com

Projektové tipy

Vyplňte správně emailovou adresu!