Realitní vyhledávač, který tu ještě není...

Jedinečný realitní server, který vyhledává v nabídkách novostaveb. Vyhledáváme v největším počtu nabídek nových bytů a domů v celé ČR.

Na trhu se vyskytuje mnoho inzertních realitních portálů. V poslední době se také objevily pokusy vytvořit pokročilejší agregátory, které v sobě zahrnují nabídky všech zmíněných realitních portálů na jednom místě. Zatím žádný však neposkytoval ucelenou nabídku všech nemovitostí na trhu.

Flat Zone Nechce zůstat pouze u vyhledávání, ale poskytuje širokou škálu služeb spojených s bydlením.

Přehled aktivních nástrojů naleznete v aplikačním menu uprostřed spodního menu. Již nyní můžete využít služeb Realitních novinek, datového blogu nebo pokročilých realitních analýz.

Užitím nástroje Flat Zone vyhledávání potvrzujete, že jste se seznámili a souhlasíte s Podmínkami užití, jinak nejste oprávněni nástroj vyhledávání užívat.

Vyhledávač
novostaveb

Studio

Odhad
ceny

Online
rezervace

Blog

Datová
platforma

Stavební zákon by měl zrychlit povolování staveb a snížit ceny bytů. Část může platit už od září

hypoindex.cz, 24. dubna 2019 (19:05)

Developeři i obyčejní lidé již delší dobu volají po změně stavebního zákona. Dlouhé povolovací procesy mají za následek nedostatek bytů a tím pádem i vyšší ceny nemovitostí.

Nový stavební zákon by mohl podle Hospodářské komory zkrátit celý povolovací proces z průměrných více jak pěti let na pouhý jeden rok. „Průměrná délka stavebního povolení je přibližně sedm let. Cílem novely je, aby se tato doba zkrátila na méně než jeden rok. Výhodou je, že se tím získá více investorů do rozvoje měst,“ vysvětluje Martin Svoboda, výkonný ředitel developerské společnosti JRD.

Celé povolování staveb by pak díky novému stavebnímu zákonu mělo být o něco jednodušší. „Abychom mohli začít stavět, potřebujeme v současné době získat až dvě stě razítek. To už je opravdu neúnosné. Za nejdůležitější bod stavebního zákona proto považujeme koncentraci na jednom místě v jeden okamžik: to znamená, že pro získání stavebního povolení bude stačit jediná žádost, kterou žadatel podá na jeden úřad a následně získá – do dvou měsíců – jedno razítko,“ dodává Martin Svoboda.

Součástí nového zákona je i tzv. fikce souhlasu, to znamená, že pokud žadatel o povolení stavby neobdrží do třiceti, maximálně do šedesáti dnů rozhodnutí, znamená to, že stavba má zelenou. Týká se to hlavně rozhodnutí od hasičů, hygieniků nebo z odboru územního plánování. Někteří odborníci tuto změnu vítají, podle jiných půjde o další prostor pro korupci a přibude staveb, které by normálně nikdo nepovolil.

Fikce souhlasu pravděpodobně začne platit už od září letošního roku. Pak by podle politiků i investorů mělo jít povolování staveb jako na drátkách. Žádnou jinou možnost, jak zrychlit povolování staveb zatím nikdo nenavrhl.

více čtěte na: hypoindex.cz

Projektové tipy

Vyplňte správně emailovou adresu!