Realitní vyhledávač, který tu ještě není...

Jedinečný realitní server, který vyhledává v nabídkách novostaveb. Vyhledáváme v největším počtu nabídek nových bytů a domů v celé ČR.

Na trhu se vyskytuje mnoho inzertních realitních portálů. V poslední době se také objevily pokusy vytvořit pokročilejší agregátory, které v sobě zahrnují nabídky všech zmíněných realitních portálů na jednom místě. Zatím žádný však neposkytoval ucelenou nabídku všech nemovitostí na trhu.

Flat Zone Nechce zůstat pouze u vyhledávání, ale poskytuje širokou škálu služeb spojených s bydlením.

Přehled aktivních nástrojů naleznete v aplikačním menu uprostřed spodního menu. Již nyní můžete využít služeb Realitních novinek, datového blogu nebo pokročilých realitních analýz.

Užitím nástroje Flat Zone vyhledávání potvrzujete, že jste se seznámili a souhlasíte s Podmínkami užití, jinak nejste oprávněni nástroj vyhledávání užívat.

Vyhledávač
novostaveb

Vyhledáváč
inzerce

Realitní
novinky

Realitní
fakta

Realitní
analýzy

Slovník
pojmů

Odhad
ceny

Datová
platforma

Přihlášení do uživatelského profilu Flat Zone

Uživatelský profil pro správu Flat Zone

Flat Zone se vám stane věrným real přítelem
a bude vždy k dispozici při poskytování
nejkomplexnějších informací o českém realitním trhu.

Zaregistrujte se

Heslo musí obsahovat nejméně 8 znaků a alespoň jedno malé písmeno, jedno velké písmeno a jednu číslici.

Přihlášením k účtu vyjadřujete souhlas se Zásadami pro ochranu osobních údajů a Podmínkami použití společnosti FLAT ZONE s.r.o.

Už máte svůj uživatelský profil?

FUNKCI HLÍDACÍHO PSA NYNÍ VYVÍJÍME,
CHCETE ZNÁT PŘESNÝ TERMÍN SPUŠTĚNÍ?

Přihlašte se k odběru
našeho newsletteru

Podmínky zpracování dat podle GDPR a reklamní obchodní sdělení.

Zanechte nám vzkaz

 
 

Zdražování bytů se téměř zastavilo. Ceny ale klesat nebudou

hypoindex.cz, 29. dubna 2019 (19:05)

Nové byty v Praze zdražily za tři roky o více než 70 procent a za poslední rok o téměř pětinu. Letos během prvního čtvrtletí ale prodejní ceny zamrzly pod hranicí 105 tisíc korun. Prostor pro zlevňování developeři přesto nevidí, očekávají spíše další mírný růst.

Ceny nových bytů rostou vytrvale již od poloviny roku 2015. Od té doby se prodejní cena zvýšila již o téměř 73 procent na současných 104 666 korun za metr čtvereční. Jen za poslední rok vzrostla prodejní cena metru čtverečního v průměru o 17,8 procenta. Nejvýrazněji ale rostly v loňském roce ceny bytů v prvním pololetí.

Na začátku letošního roku tempo růstu cen ještě přibrzdilo. V mezičtvrtletním srovnání se průměrná cena prodaného metru čtverečního v prvním letošním čtvrtletí zvýšila o 3,5 procenta. V posledním čtvrtletí loňského roku rostly ceny ještě o 5,3 procenta. Vyplývá to ze společné analýzy společnosti Trigema, Skanska Reality a Central Group.

Důvodem mírnějšího tempa růstu je i prodej levnějších bytů. „I když je zhruba 40 procent všech prodaných bytů v hlavním městě dražších než 100 tisíc korun za metr čtvereční, kupují si zájemci ve velkém také levnější jednotky. V prvním čtvrtletí letošního roku si tak pořídili necelých 38 procent bytů, které se cenově pohybovaly pod hranicí 90 tisíc korun za metr čtvereční,“ uvedl Marcel Soural, předseda představenstva společnosti Trigema.

Prodejní ceny šlapou na paty nabídkovým cenám

Dostupné byty zdražily mezičtvrtletně ke konci března pouze nepatrně o 0,2 procentního bodu na 106 266 korun za metr čtvereční. Cenová nabídka a poptávka se tak postupně přibližují. Rozdíl mezi průměrnými prodejními a nabídkovými cenami se ztenčil na historicky nejnižší úroveň. Prodejní ceny dýchají na záda nabídkovým cenám již pouze s rozdílem 1,5 procenta.

Nejvyšší rozdíl mezi cenami byl v prvním čtvrtletí 2017, kdy činil 14,5 procenta. Průměr za posledních šest a půl roku činil téměř 8,9 procenta. Rozdíl mezi prodejní a nabídkovou cenou způsobují právě především výprodeje levnějších bytů, které mizí z nabídek developerů jako první.

více čtěte na: hypoindex.cz

Vyplňte správně emailovou adresu!