Realitní vyhledávač, který tu ještě není...

Jedinečný realitní server, který vyhledává v nabídkách novostaveb. Vyhledáváme v největším počtu nabídek nových bytů a domů v celé ČR.

Na trhu se vyskytuje mnoho inzertních realitních portálů. V poslední době se také objevily pokusy vytvořit pokročilejší agregátory, které v sobě zahrnují nabídky všech zmíněných realitních portálů na jednom místě. Zatím žádný však neposkytoval ucelenou nabídku všech nemovitostí na trhu.

Flat Zone Nechce zůstat pouze u vyhledávání, ale poskytuje širokou škálu služeb spojených s bydlením.

Přehled aktivních nástrojů naleznete v aplikačním menu uprostřed spodního menu. Již nyní můžete využít služeb Realitních novinek, datového blogu nebo pokročilých realitních analýz.

Užitím nástroje Flat Zone vyhledávání potvrzujete, že jste se seznámili a souhlasíte s Podmínkami užití, jinak nejste oprávněni nástroj vyhledávání užívat.

Vyhledávač
novostaveb

Studio

Odhad
ceny

Online
rezervace

Blog

Datová
platforma

Přísnější pravidla ČNB utlumila hypotéky. Co na to realitní trh?

hypoindex.cz, 15. května 2019 (19:05)

Zásahy ČNB na začátku roku tvrdě dopadly na poskytování hypoték. Dění na hypotečním trhu se odráží i na trhu realitním. Poptávka po bydlení je tlumena nejen přísnějšími pravidly, ale i vysokými cenami nemovitostí. Čeká realitní trh po době hojnosti návrat do reality?

Pořízení vlastní nemovitosti se stává vzhledem k současným vysokým cenám a přísnějším podmínkám pro poskytování hypoték pro řadu kupujících nedosažitelným snem. Ceny nemovitostí sice pozvolna brzdí, stále však zůstávají na vysokých úrovních.

„Na trhu nemovitostí se postupně zmírňovala dynamika nabídkových cen bytů, naopak růst realizovaných cen se ve druhé polovině loňského roku opět zvyšoval. Ve čtvrtém čtvrtletí dosáhl meziroční růst realizovaných cen bydlení zhruba 10 %. Významným faktorem celkově rychlého růstu cen nemovitostí zůstává nedostatečná nabídka bytů ve velkých městech. Nadále velmi silný růst pokračuje zejména u realizovaných cen pražských novostaveb, u kterých se ve čtvrtém čtvrtletí ceny meziročně zvýšily o téměř 18 %,“ uvádí ČNB ve Zprávě o inflaci II/2019.

Statistiky developerských společností Trigema, Skanska Reality a Central Group ukazují, že dostupné nové byty v Praze zdražovaly v prvním čtvrtletí letošního roku jen velmi nepatrně. Mezičtvrtletně došlo k nárůstu ceny za metr čtvereční pouze o 0,2 procentního bodu na 106 266 korun.

Ceny nových prodaných bytů v Praze vzrostly za poslední rok sice téměř o pětinu, během prvního čtvrtletí letošního roku ale růst prodejních cen zbrzdil. Prodejní ceny vzrostly o 3,5 % a cena za metr čtvereční se ustálila pod hranicí 105 tisíc korun.

Přestože ceny nadále rostou v Praze, Brně a jejich okolí, v ostatních oblastech České republiky se růst cen zastavil. Poklesu se ale nedočkáme. „Pokles cen nenastal a ani není očekáváný pro další období. Pokud někde cena klesla, tak se jednalo o dočasný stav způsobený momentálním nedostatkem kupujících v dané lokalitě. V celé České republice se obecně málo staví, proto není důvod, aby starší byty zlevňovaly. U rodinných domů je situace podobná. Ceny rodinných domů spíše v dlouhodobém horizontu stoupají s tím, jak rostou ceny pozemků,“ uvedl Ondřej Mašín, výkonný ředitel Bidli Reality.

více čtěte na: hypoindex.cz

Projektové tipy

Vyplňte správně emailovou adresu!