Realitní vyhledávač, který tu ještě není...

Jedinečný realitní server, který vyhledává v nabídkách novostaveb. Vyhledáváme v největším počtu nabídek nových bytů a domů v celé ČR.

Na trhu se vyskytuje mnoho inzertních realitních portálů. V poslední době se také objevily pokusy vytvořit pokročilejší agregátory, které v sobě zahrnují nabídky všech zmíněných realitních portálů na jednom místě. Zatím žádný však neposkytoval ucelenou nabídku všech nemovitostí na trhu.

Flat Zone Nechce zůstat pouze u vyhledávání, ale poskytuje širokou škálu služeb spojených s bydlením.

Přehled aktivních nástrojů naleznete v aplikačním menu uprostřed spodního menu. Již nyní můžete využít služeb Realitních novinek, datového blogu nebo pokročilých realitních analýz.

Užitím nástroje Flat Zone vyhledávání potvrzujete, že jste se seznámili a souhlasíte s Podmínkami užití, jinak nejste oprávněni nástroj vyhledávání užívat.

Vyhledávač
novostaveb

Studio

Odhad
ceny

Vyhledáváč
inzerce

Realitní
fakta

Realitní
novinky

Slovník
pojmů

Datová
platforma

Rozjelo se jednání o budoucnosti Nákladového nádraží Žižkov. Shodnou se zástupci samosprávy s developery?

nasregion.cz, 12. června 2019 (19:05)

Ve čtvrtek 6. června se u kulatého stolu sešli zástupci městské části Praha 3, hlavního města a největších vlastníků pozemků na nákladovém nádraží, jimiž jsou Central Group, Sekyra Group a Penta Investments.

„K rozvoji tohoto území probíhá mnoho separátních schůzek a je odvedeno množství práce, považoval jsem však za nutné všechny hlavní aktéry a vlastníky koordinovat na jednom setkání. Klíčové je v těchto jednáních dále pravidelně pokračovat a posunovat vše kupředu, aby se rozvoj území dále nezdržoval, protože různých koncepcí, strategií a námětů bylo v posledních dvaceti letech vytvořeno hodně,“ uvedl Petr Hlaváček, první náměstek primátora pro územní rozvoj.

Všichni aktéři včetně Prahy 3 se shodli, že území nákladového nádraží je typickým brownfieldem uprostřed města, který je vhodný pro výstavbu. Magistrát zde již deset let pořizuje změnu územního plánu Z 2600/00. Na jednání všichni účastníci deklarovali, že podpoří co nejrychlejší pořízení změny. Na konkrétní podobě území ovšem bude ještě nutné hledat shodu.

„Že se zde bude stavět, je jasné. Musí to ale dávat smysl hlavně místním lidem – nejen developerům,“ řekl k jednání starosta Prahy 3 Jiří Ptáček. „Chceme, aby byla vypracována podrobná a územní studie. Musí existovat vzájemná shoda všech subjektů na vzniku občanské vybavenosti a dopravní infrastruktury.“

„Někdejší nákladové nádraží na Žižkově je jednou z nejvýznamnějších transformačních ploch širšího centra Prahy. IPR dlouhodobě prosazuje, aby zde vznikla příjemná městská čtvrť pro bydlení i pracovní příležitosti. K přeměně bývalých nádraží na nové čtvrti dochází v posledních letech i v jiných evropských městech. Zmínit lze třeba londýnské nádraží King’s Cross, Europaallee v Curychu či Wiener Hauptbahnhof,“ řekl Ondřej Boháč, ředitel Institutu plánování a rozvoje Praha.

Dnešní schůze Zastupitelstva Prahy 3 projednává připomínky k příslušné změně územního plánu, která jde do tzv. společného jednání, ve kterém bude možnost připomínkování i pro veřejnost otevřena jen po 30 dní od vypsání. Radnice připravila celkem sedm připomínek, ve kterých požaduje mimo zmiňované závazné územní studie také podrobnou dopravní studii, záruky, že v území vznikne veřejná vybavenost (školy, školky, zdravotnické zařízení), velký park, který by propojil Židovské pece s Olšanskými hřbitovy.

 

Zdroj článku a fotografie: nasregion.cz

 

Vyplňte správně emailovou adresu!