Realitní vyhledávač, který tu ještě není...

Jedinečný realitní server, který vyhledává v nabídkách novostaveb. Vyhledáváme v největším počtu nabídek nových bytů a domů v celé ČR.

Na trhu se vyskytuje mnoho inzertních realitních portálů. V poslední době se také objevily pokusy vytvořit pokročilejší agregátory, které v sobě zahrnují nabídky všech zmíněných realitních portálů na jednom místě. Zatím žádný však neposkytoval ucelenou nabídku všech nemovitostí na trhu.

Flat Zone Nechce zůstat pouze u vyhledávání, ale poskytuje širokou škálu služeb spojených s bydlením.

Přehled aktivních nástrojů naleznete v aplikačním menu uprostřed spodního menu. Již nyní můžete využít služeb Realitních novinek, datového blogu nebo pokročilých realitních analýz.

Užitím nástroje Flat Zone vyhledávání potvrzujete, že jste se seznámili a souhlasíte s Podmínkami užití, jinak nejste oprávněni nástroj vyhledávání užívat.

Vyhledávač
novostaveb

Studio

Odhad
ceny

Vyhledáváč
inzerce

Realitní
fakta

Realitní
novinky

Slovník
pojmů

Blog

Datová
platforma

Tip: V pasivních domech je v létě příjemný chládek!

TV Architect, 4. července 2019 (19:05)

Letní vedra opět udeřila svou největší silou, a tak každý z nás hledá stinné a chladné útočiště, kam se před horkem schovat. Pomineme-li vychlazená obchodní centra a přeplněná koupaliště, nabízí kýžené pohodlí chladného a svěžího vzduchu pasivní domy. A to dokonce bez využití klimatizace, která je mnohdy až nepříjemná. Jak to dělají? Chytře a jednoduše. Za vším je precizní návrh, který zvažuje veškeré potřeby pro komfortní a zdravý život v klimatických podmínkách, kde dům bude stát.

Bydlení v pasivních domech spojuje pohodlí a zdraví jejich obyvatel, energetické úspory i environmentální zodpovědnost k přírodě, která nás obklopuje. S tímto ohledem řeší veškeré požadavky na komfortní život například i v horkých letních dnech. Příjemné klima v pasivním domě je dosaženo několika jednoduchými principy, na které je však třeba pamatovat již v procesu návrhu a projektování domu. Optimální komfort pak pomůže zajistit standartní součást pasivních domů – systém řízeného větrání.

V první řadě se jedná o vhodný tvar stavby a její umístění. Důležitá je orientace a velikost prosklených ploch. Navržené musí být tak, aby byl v interiéru dostatek světla a solárních zisků v zimě, kdy slunce objekt vytápí. Zároveň je nutné, aby byla okna dobře stíněná a do domu se tak v létě nedostávalo nechtěné teplo. Pro představu lze při hrubém zobecnění říci, že prosklení jižní stěny domu by se mělo pohybovat do 40 % plochy. Prosklení orientovaná od jihovýchodu po západ, by vždy měla být nějakým způsobem stíněna. Možností stínění je mnoho, může se jednat o přesah střechy, pergolu, markýzy, venkovní žaluzie, rolety, posuvné screeny, okenice a mnohé další. Skvělým řešením je i návrh tvaru stavby tak, aby v zimě přijmul maximum slunečního světla a tepla a v létě si sám stínil.

Běžné pasivní domy v našich klimatických podmínkách nepotřebují žádná doplňková chladící zařízení, jako je například klimatizace. Jsou totiž vybaveny takzvaným systémem řízeného větrání, který spolehlivě funguje i v době, kdy by přirozené větrání okny v důsledku malého pohybu vzduchu nefungovalo. Větrací jednotky většinou mají i letní režim, který si jednoduše na zařízení navolíte. Za noc je tak možné objekty předchladit venkovním vzduchem na příjemnou teplotu, kterou si dům udrží i v průběhu dne. Větrací jednotka dokáže využít chlad vnitřního vydýchaného vzduchu, který během dne vypouští ven z domu a snížit tak teplotu čerstvého vzduchu nasávaného zvenčí. Díky větracímu systému se teplota v interiéru udrží celý den na příjemných teplotách. Noční větrání je možné ať už přirozeně okny nebo přes řízený větrací systém. Výhodou řízeného systému je, že myslí na větrání za vás. I když jste třeba na víkend mimo domov a nemůžete si v noci pro ochlazení domu okna otevřít.

Noční větrání ve spojení s vyváženým návrhem oken, jejich stíněním a vhodnou volbou stavebních materiálů jsou nejjednodušším způsobem, jak letní komfort v domě zabezpečit.

Zdroj: Centrum pasivního domu

více čtěte na: TV Architect

Projektové tipy

Vyplňte správně emailovou adresu!