Realitní vyhledávač, který tu ještě není...

Jedinečný realitní server, který vyhledává v nabídkách novostaveb. Vyhledáváme v největším počtu nabídek nových bytů a domů v celé ČR.

Na trhu se vyskytuje mnoho inzertních realitních portálů. V poslední době se také objevily pokusy vytvořit pokročilejší agregátory, které v sobě zahrnují nabídky všech zmíněných realitních portálů na jednom místě. Zatím žádný však neposkytoval ucelenou nabídku všech nemovitostí na trhu.

Flat Zone Nechce zůstat pouze u vyhledávání, ale poskytuje širokou škálu služeb spojených s bydlením.

Přehled aktivních nástrojů naleznete v aplikačním menu uprostřed spodního menu. Již nyní můžete využít služeb Realitních novinek, datového blogu nebo pokročilých realitních analýz.

Užitím nástroje Flat Zone vyhledávání potvrzujete, že jste se seznámili a souhlasíte s Podmínkami užití, jinak nejste oprávněni nástroj vyhledávání užívat.

Vyhledávač
novostaveb

Vyhledáváč
inzerce

Realitní
novinky

Realitní
fakta

Realitní
analýzy

Slovník
pojmů

Odhad
ceny

Datová
platforma

Přihlášení do uživatelského profilu Flat Zone

Uživatelský profil pro správu Flat Zone

Flat Zone se vám stane věrným real přítelem
a bude vždy k dispozici při poskytování
nejkomplexnějších informací o českém realitním trhu.

Zaregistrujte se

Heslo musí obsahovat nejméně 8 znaků a alespoň jedno malé písmeno, jedno velké písmeno a jednu číslici.

Přihlášením k účtu vyjadřujete souhlas se Zásadami pro ochranu osobních údajů a Podmínkami použití společnosti FLAT ZONE s.r.o.

Už máte svůj uživatelský profil?

FUNKCI HLÍDACÍHO PSA NYNÍ VYVÍJÍME,
CHCETE ZNÁT PŘESNÝ TERMÍN SPUŠTĚNÍ?

Přihlašte se k odběru
našeho newsletteru

Podmínky zpracování dat podle GDPR a reklamní obchodní sdělení.

Zanechte nám vzkaz

 
 

#19 Průměrné nájmy se drží na úrovni 300 Kč za metr

,

Nabízené byty určené k nájmu drží svou cenu nad 300 Kč/m2, jejich zásoba je relativně stabilní.

Nabídka a průměrné ceny za m2 dostupných bytů k nájmu v Praze (2016 - 2018)

Největší nabídka dostupných pronajímaných bytů byla ve druhém čtvrtletí 2018 v Praze 4. Díky tomu, že zde bylo ve sledovaném období v nabídce přes 1 250 bytů určených k pronájmu, výrazně tato městská část předčila všechny ostatní. Pro srovnání: druhá v pořadí byla pátá městská část, kde se nabízelo necelých 880 bytů. Okolo 865 to pak bylo ve druhé i deváté městské části.

Na druhé straně nejmenší podíl připadl opět na sedmou městskou část, kde bylo v nabídce jen okolo 330 bytů. V samém centru města, tedy Praze 1, to pak bylo zhruba 450 bytů. Celkově se ve druhém čtvrtletí na trhu nabízelo k pronájmu přes 7 630 bytů.

Na trhu bylo v rámci druhého čtvrtletí 2018 přes 7 600 dostupných pronajímaných bytů, což je o více než 5 procent méně než v předchozím období.

Průměrný nájem byl v tomto čtvrtletí ve výši 20 710 Kč/měsíc, což je o 5 % méně než v předchozím období, kdy tato hodnota dosáhla výše 21 845 Kč/měsíc. Cena nájmu mezi jednotlivými čtvrtletími relativně kolísá, proto je obtížné na základě jednotlivých kvartálů vyvozovat zcela jednoznačné závěry. Větší srovnání lze získat pouze v případě, pokud se ohlédneme více do minulosti. Z toho je pak zřejmě, že průměrná cena mírně roste. Zatímco ve druhém čtvrtletí roku 2016 byla ve výši 17 391 korun, pohybuje se v posledních dvou letech okolo hranice 20 tisíc nebo i dokonce mírně nad ní.

Průměrný nájem očištěný o extrémní hodnoty dosáhnul hodnoty 18 779 korun za měsíc, což sice značí čtvrtletní pokles o zhruba 6 procent, zároveň je to ale o cca 3 500 korun více, než kolik tomu bylo ve druhém kvartálu roku 2016, kdy tato hodnota činila pouze 15 342 korun.

Bude zajímavé sledovat, jakých hodnot dosáhne nájem v dalších čtvrtletích letošního roku. Z vývoje v posledních několika čtvrtletích lze však usuzovat, že jak absolutní, tak očištěná cena se bude i nadále pohybovat okolo 20 000 korun za měsíc.

Pokud vztáhneme výši průměrného nájmu na m2, zjistíme, že poslední rok přesahovala hranici 300 korun. Ve druhém čtvrtletí byla 315, prvním 320 a v předchozím 330 korun na m2. Na druhou stranu pokud se podíváme více do minulosti, pak zjistíme, že například ve druhém čtvrtletí 2016 činila tato hodnota pouze 264 korun. Také z toho vyplývá fakt, že cena nájmů v Praze postupně roste.

Vyžadujete detailnější analýzy?

Potřebujete pro svá rozhodnutí pokročilejší informace a poptáváte kromě globálních čísel také detailnější data zaměřená na užší výběr pražských lokalit? Vyzkoušejte naší aplikaci Analýzy trhu, kde máte příležitost zakoupit jednu z detailních analýz vypracovaných pro jednotlivé městské obvody.

Vyplňte správně emailovou adresu!