Realitní vyhledávač, který tu ještě není...

Jedinečný realitní server, který vyhledává v nabídkách novostaveb. Vyhledáváme v největším počtu nabídek nových bytů a domů v celé ČR.

Na trhu se vyskytuje mnoho inzertních realitních portálů. V poslední době se také objevily pokusy vytvořit pokročilejší agregátory, které v sobě zahrnují nabídky všech zmíněných realitních portálů na jednom místě. Zatím žádný však neposkytoval ucelenou nabídku všech nemovitostí na trhu.

Flat Zone Nechce zůstat pouze u vyhledávání, ale poskytuje širokou škálu služeb spojených s bydlením.

Přehled aktivních nástrojů naleznete v aplikačním menu uprostřed spodního menu. Již nyní můžete využít služeb Realitních novinek, datového blogu nebo pokročilých realitních analýz.

Užitím nástroje Flat Zone vyhledávání potvrzujete, že jste se seznámili a souhlasíte s Podmínkami užití, jinak nejste oprávněni nástroj vyhledávání užívat.

Vyhledávač
novostaveb

Studio

Odhad
ceny

Vyhledáváč
inzerce

Realitní
fakta

Realitní
novinky

Slovník
pojmů

Blog

Datová
platforma

Berlín vs. Praha. Pomohlo by našemu realitnímu trhu zmražení nájmů?

hypoindex.cz, 21. srpna 2019 (15:05)

Cena nájmů v České republice stále roste. Jen za šest měsíců průměrné nájemné v Praze vzrostlo skoro o 1 200 korun a zdá se, že lidé za nájem zaplatí ještě o něco víc. Podle Českého statistického úřadu v České republice meziročně vzrostla cena nájemného o čtyři procenta.

V Berlíně problém s rostoucími nájmy vyřešili tak, že zmrazili na pět let jejich navyšování. Pomohlo by to i u nás?

Zhruba 85 procent obyvatel Berlína raději bydlí v nájmu než ve vlastní nemovitosti. Ročně se do Berlína přistěhuje kolem 40 tisíc nových obyvatel. Příliv nových obyvatel zvedl ceny nájmů více než dvojnásobně. Berlíňané si stěžují, že kvůli drahému bydlení mají potíže vyjít s penězi.

Proti vysokým nájmům Berlíňané dokonce několikrát demonstrovali v ulicích. Za zastropování nájmů bojovalo hlavně berlínské SPD.

Problém Prahy je v bytové výstavbě

„Ročně do města přijde 20 až 30 tisíc nových obyvatel. To představuje průměrnou roční potřebu cca 10 tis. bytů každý rok. Jenže bytová výstavba je poloviční až třetinová. Další problém tkví v tom, že se staví nemovitosti v dobrých, ale drahých lokalitách. Výsledkem jsou dražší byty, které si běžná rodina nemůže dovolit. Takže je koupí investoři, kteří ale budou požadovat adekvátní nájem,“ uvedl k tématu Jan Štohanzl, ředitel RE/MAX G8.

více čtěte na: hypoindex.cz

Projektové tipy

Vyplňte správně emailovou adresu!