Realitní vyhledávač, který tu ještě není...

Jedinečný realitní server, který vyhledává v nabídkách novostaveb. Vyhledáváme v největším počtu nabídek nových bytů a domů v celé ČR.

Na trhu se vyskytuje mnoho inzertních realitních portálů. V poslední době se také objevily pokusy vytvořit pokročilejší agregátory, které v sobě zahrnují nabídky všech zmíněných realitních portálů na jednom místě. Zatím žádný však neposkytoval ucelenou nabídku všech nemovitostí na trhu.

Flat Zone Nechce zůstat pouze u vyhledávání, ale poskytuje širokou škálu služeb spojených s bydlením.

Přehled aktivních nástrojů naleznete v aplikačním menu uprostřed spodního menu. Již nyní můžete využít služeb Realitních novinek, datového blogu nebo pokročilých realitních analýz.

Užitím nástroje Flat Zone vyhledávání potvrzujete, že jste se seznámili a souhlasíte s Podmínkami užití, jinak nejste oprávněni nástroj vyhledávání užívat.

Vyhledávač
novostaveb

Studio

Odhad
ceny

Vyhledáváč
inzerce

Realitní
fakta

Realitní
novinky

Slovník
pojmů

Blog

Datová
platforma

Slovensko: ceny bydlení stouply

stavebni-forum.cz, 3. září 2019 (15:05)

Ceny bydlení na Slovensku pokračovaly ve druhém letošním čtvrtletí v růstu, jehož tempo se zrychlilo. Bydlení ve zmíněném období zdražilo meziročně o 8,3 %, přitom v prvním kvartálu tempo růstu cen dosáhlo 5,7 %. Rychleji, až dvouciferným tempem, se zvýšily ceny starších nemovitostí. Za novostavby by si zájemci oproti loňsku připlatili 5 %.

Podle dřívějších údajů slovenské centrální banky průměrná cena metru čtverečního v bytech a domech na Slovensku vystoupila ve druhém čtvrtletí na nový rekord. Vývoj ovlivnilo hlavně vyšší tempo zdražování bytů. Půjčky na financování koupě vlastního bydlení v uplynulých letech přispěly při poklesu úrokových sazeb k rostoucímu zadlužení Slováků. NBS loni v létě zpřísnila pravidla poskytování úvěrů komerčními bankami, a to včetně hypoték. Meziroční tempo úvěrů domácnostem na Slovensku pak mírně zvolnilo, letos v červenci ale obyvatelé Slovenska čerpali v absolutním vyjádření nejvyšší objem půjček na financování bydlení za poslední rok. Podle NBS k tomu přispěl konkurenční boj bank, který se u úvěrů na nemovitosti projevil v poklesu úrokových sazeb na nová historická minima..

více čtěte na: stavebni-forum

Projektové tipy

Vyplňte správně emailovou adresu!