Realitní vyhledávač, který tu ještě není...

Jedinečný realitní server, který vyhledává v nabídkách novostaveb. Vyhledáváme v největším počtu nabídek nových bytů a domů v celé ČR.

Na trhu se vyskytuje mnoho inzertních realitních portálů. V poslední době se také objevily pokusy vytvořit pokročilejší agregátory, které v sobě zahrnují nabídky všech zmíněných realitních portálů na jednom místě. Zatím žádný však neposkytoval ucelenou nabídku všech nemovitostí na trhu.

Flat Zone Nechce zůstat pouze u vyhledávání, ale poskytuje širokou škálu služeb spojených s bydlením.

Přehled aktivních nástrojů naleznete v aplikačním menu uprostřed spodního menu. Již nyní můžete využít služeb Realitních novinek, datového blogu nebo pokročilých realitních analýz.

Užitím nástroje Flat Zone vyhledávání potvrzujete, že jste se seznámili a souhlasíte s Podmínkami užití, jinak nejste oprávněni nástroj vyhledávání užívat.

Vyhledávač
novostaveb

Studio

Odhad
ceny

Vyhledáváč
inzerce

Realitní
fakta

Realitní
novinky

Slovník
pojmů

Blog

Datová
platforma

Nebojte se renovace starého plotu, zvládne ji i kutil začátečník

obcanskavystavba.cz, 13. září 2019 (10:05)

Nestává se každý týden, aby plot okolo zahrady dosloužil. Pokud se to ale stane, obvykle se zhrozíme velké investice do nového. Málokdo ale ví, že správná renovace toho starého není nijak složitá a ani finančně náročná, a plot přitom může sloužit ještě dlouhá léta. Jak správně renovovat plot, a kdy se to vůbec vyplatí?

Renovovat či nerenovovat?

Renovace samozřejmě nezachrání každý plot. Základem je, aby byly sloupky v dobré kondici. Pokud se ty staré betonové rozpadají, nebezpečně naklání a nejsou dvakrát stabilní, pak by byla renovace zbytečná. Stejně tak v případě kovových sloupků, které přemlouváte, aby se korozí nezlomily v půli. Naopak dřevěné laťky nebo kov se dají snadno opravit a prodloužit tak jejich životnost o 5 až 10 let. Jak postupovat při jejich renovaci?

Základem je příprava povrchu

V případě dřeva i kovu je nejprve potřeba materiál očistit a připravit. Kovové části plotu degradují vlivem koroze, je tedy potřeba je očistit, obrousit. Zbavit se odlupujících se barev, nečistot, povrchové koroze a následně je omýt a odmastit.

To samé platí pro dřevěné latě, ze kterých je třeba odstranit staré nátěry, zejména silnovrstvé lazury. Můžete je obrousit nebo odstranit třeba vhodnou chemikálií, jež nátěr rozleptá, a následně ho jednoduše odstraníte špachtlí. Po tomto procesu může práci doladit k dokonalosti například pásová bruska, aby latě vypadaly jako nové.

Přípravu povrchu nikdy nepodceňujte. V případě, že plotu nevěnujete potřebný čas na očištění, bude každá následující práce jen ztrátou času. Plot se po chvíli začne odlupovat, a práce přijde vniveč.

Jde se natírat

Ale samozřejmě ještě ne barvou. V případě dřevěného plotu je na místě natřít latě impregnačním nátěrem proti dřevoškůdcům. Po tomto procesu teprve přichází na řadu tenkovrstvá syntetická lazura, která je trvanlivější než obyčejné nátěry, jež jsou ředitelné vodou. Nakonec chybí jen lazurovací lak v požadovaném odstínu.

Pokud renovujete kovový plot, přichází místo impregnačního nátěru nátěr antikorozní. Ten můžete pořídit i samostatně, ale doporučujeme barvy 2v1, které zastanou funkci jak základního, tak finálního nátěru. Na kovový plot se obvykle aplikují 2 až 3 vrstvy v rozmezí 6 hodin.

více čtěte na: obcanskavystavba.cz

Projektové tipy

Vyplňte správně emailovou adresu!