Realitní vyhledávač, který tu ještě není...

Jedinečný realitní server, který vyhledává v nabídkách novostaveb. Vyhledáváme v největším počtu nabídek nových bytů a domů v celé ČR.

Na trhu se vyskytuje mnoho inzertních realitních portálů. V poslední době se také objevily pokusy vytvořit pokročilejší agregátory, které v sobě zahrnují nabídky všech zmíněných realitních portálů na jednom místě. Zatím žádný však neposkytoval ucelenou nabídku všech nemovitostí na trhu.

Flat Zone Nechce zůstat pouze u vyhledávání, ale poskytuje širokou škálu služeb spojených s bydlením.

Přehled aktivních nástrojů naleznete v aplikačním menu uprostřed spodního menu. Již nyní můžete využít služeb Realitních novinek, datového blogu nebo pokročilých realitních analýz.

Užitím nástroje Flat Zone vyhledávání potvrzujete, že jste se seznámili a souhlasíte s Podmínkami užití, jinak nejste oprávněni nástroj vyhledávání užívat.

Vyhledávač
novostaveb

Studio

Odhad
ceny

Vyhledáváč
inzerce

Realitní
fakta

Realitní
novinky

Slovník
pojmů

Blog

Datová
platforma

Bytová výstavba v Praze se zlepšuje, levnější byty však nečekejte

TV Architect, 10. října 2019 (07:05)

Podle odhadů společnosti Central Group bude na konci roku povolena ani ne polovina potřebného počtu nových bytů. Aby se situace zlepšila, muselo by se povolit několik rezidenčních projektů naráz. Ceny nových bytů stále porostou, i když je tempo pomalejší než na začátku roku.

Podle údajů Českého statistického úřadu (ČSÚ) se v Praze za prvních osm měsíců letošního roku dokončilo 2739 bytů v bytových domech. Tímto tempem v Praze přibylo v průměru 342 bytů, na konci roku by se konečné číslo mohlo přehoupnout lehce nad 4 tisíce. Podle ekonomů i urbanistů je ale nutné v Praze ročně povolovat zhruba 10 tisíc bytů. Jednak proto, že roční přírůstek obyvatel v Praze se pohybuje kolem 14 tisíc, druhak kvůli zastaralému bytovému fondu.

Jenže ani počty zahájených bytů nenaznačují, že by se výstavba v Praze zlepšila. K letošnímu srpnu bylo sice zahájeno 577 jednotek, tedy o 131 více než v srpnu 2018, a od začátku roku bylo povoleno o 10 procent více bytů než za celý loňský rok, podle odhadů Central Group ale bude na konci roku povolena ani ne polovina potřebného počtu nových bytů. Aby se potřebný počet naplnil, muselo by se podle výkonné ředitelky Central Group Michaley Tomáškové hromadně povolit několik rezidenčních projektů naráz.

Na šesté příčce v EU

Ceny nových bytů se budou postupně stále zdražovat. Stojí za tím poptávka za vlastní bydlení, růst cen stavebních prací a energií či rostoucí ceny pozemků. Nárůst cen ostatně potvrzují i data Eurostatu v rámci takzvaného House Price Indexu, podle kterých ceny nemovitostí v celé České republice rostly tempem 8,7 procenta, což Českou republiku řadí na šestou příčku v rámci Evropské unie. Průměrný meziroční růst v Evropské unii přitom činil jen 4,2 procenta. Ve srovnání s prvním kvartálem roku 2019 ceny vzrostly v ČR o 2,1 procenta, přitom průměr EU je 1,6 procenta.

více čtěte na: TV architect

Projektové tipy

Vyplňte správně emailovou adresu!