Realitní vyhledávač, který tu ještě není...

Jedinečný realitní server, který vyhledává v nabídkách novostaveb. Vyhledáváme v největším počtu nabídek nových bytů a domů v celé ČR.

Na trhu se vyskytuje mnoho inzertních realitních portálů. V poslední době se také objevily pokusy vytvořit pokročilejší agregátory, které v sobě zahrnují nabídky všech zmíněných realitních portálů na jednom místě. Zatím žádný však neposkytoval ucelenou nabídku všech nemovitostí na trhu.

Flat Zone Nechce zůstat pouze u vyhledávání, ale poskytuje širokou škálu služeb spojených s bydlením.

Přehled aktivních nástrojů naleznete v aplikačním menu uprostřed spodního menu. Již nyní můžete využít služeb Realitních novinek, datového blogu nebo pokročilých realitních analýz.

Užitím nástroje Flat Zone vyhledávání potvrzujete, že jste se seznámili a souhlasíte s Podmínkami užití, jinak nejste oprávněni nástroj vyhledávání užívat.

Vyhledávač
novostaveb

Studio

Odhad
ceny

Vyhledáváč
inzerce

Realitní
fakta

Realitní
novinky

Slovník
pojmů

Blog

Datová
platforma

Bude se od ledna zvyšovat poplatek za vklad do katastru nemovitostí?

hypoindex.cz, 10. prosince 2019 (09:05)

V květnu letošního roku vláda schválila návrh zákona, který prozaicky nazvala změnou, kterou se zvyšují příjmy do veřejných rozpočtů. Součástí zákona byla také navrhovaná změna poplatku za vklad nemovitosti do katastru nemovitostí.

Návrh zákona, kterým se mění některé daňové zákony v souvislosti se zvyšováním příjmů veřejných rozpočtů, zatím prošel Poslaneckou sněmovnou, kde ho vládní koalice bez problémů přijala. V minulém týdnu ovšem návrh zákona zamítli senátoři v Senátu a vrátili návrh zákona zpátky do Poslanecké sněmovny.

Vzhledem k tomu, že zákon měl zvyšovat poplatky, spotřební daně nebo daně z hazardních her už od ledna 2020, je v plánu, že se poslanci sejdou ještě v posledním vánočním týdnu, aby zákon vrácený ze Senátu přehlasovali. Nečekají se moc velké problémy v tomto ohledu a novela by měla platit od Nového roku.

Z největší pravděpodobností se tak od ledna zvýší správní poplatek za vklad nemovitosti do katastru nemovitostí z 1000 Kč na 2000 Kč. Podle vládních odhadů zdvojnásobení poplatku přinese do státní pokladny celkem 650 milionů ročně.

Proč se poplatek zvyšuje?

Podle oficiálních důvodů se poplatek za vklad do katastru zvyšuje, protože se jeho výše nezměnila od roku 1994. Poplatek za vklad tak neodpovídá současné ekonomické situaci v České republice a také neodpovídá inflaci kumulované za poslední dvě dekády.

Je ale nutno říct, že vláda tak také hledá další příjmy do rozpočtu, který už vysávají například slevy na dopravu, neefektivní důchodový systém, chystané zvyšování rodičovského příspěvku a další. Ostatně v okamžiku spíše klesajících příjmů do rozpočtu a v době stále očekávaného budoucího zpomalení české ekonomiky, je zvýšení poplatku vkladu do katastru jednoduchým příjmem.

více čtěte na: hypoindex.cz

Projektové tipy

Vyplňte správně emailovou adresu!