Realitní vyhledávač, který tu ještě není...

Jedinečný realitní server, který vyhledává v nabídkách novostaveb. Vyhledáváme v největším počtu nabídek nových bytů a domů v celé ČR.

Na trhu se vyskytuje mnoho inzertních realitních portálů. V poslední době se také objevily pokusy vytvořit pokročilejší agregátory, které v sobě zahrnují nabídky všech zmíněných realitních portálů na jednom místě. Zatím žádný však neposkytoval ucelenou nabídku všech nemovitostí na trhu.

Flat Zone Nechce zůstat pouze u vyhledávání, ale poskytuje širokou škálu služeb spojených s bydlením.

Přehled aktivních nástrojů naleznete v aplikačním menu uprostřed spodního menu. Již nyní můžete využít služeb Realitních novinek, datového blogu nebo pokročilých realitních analýz.

Užitím nástroje Flat Zone vyhledávání potvrzujete, že jste se seznámili a souhlasíte s Podmínkami užití, jinak nejste oprávněni nástroj vyhledávání užívat.

Vyhledávač
novostaveb

Studio

Odhad
ceny

Vyhledáváč
inzerce

Realitní
fakta

Realitní
novinky

Slovník
pojmů

Datová
platforma

Neshody v postupu stavby družstevního bydlení vyřešila pražská koalice kompromisem

TV Architect, 12. prosince 2019 (09:05)

Pražská koalice Pirátů, Prahy Sobě a Spojených sil pro Prahu (TOP 09 a STAN) se domluvila na postupu přípravy výstavby družstevního bydlení. Dohodu přitom doprovázely spory.

Dosud nebylo jasné, zda mají být vytvořeny odborné analýzy, nebo svoláno jednání magistrátní komise pro družstevní bydlení. Primátor Prahy Zdeněk Hřib trval na svolání odborné komise, ale radní Hana Kondová Marvanová (za STAN) oponovala s tím, že je důležitější mít nejprve podklady, na jejichž základě bude komise jednat.

Koalice se nakonec shodla na kompromisu. Zadání bude oproti původní verzi širší. „Abychom mohli v průběhu analýzy zpracovávat varianty (zakládání družstev a výstavby). Paní radní Hana Marvanová měla svojí jednu verzi a my jsme chtěli, aby bylo možné v průběhu analýzy posuzovat i alternativy," řekl předseda magistrátního výboru pro bydlení Pavel Zelenka (Praha Sobě) s tím, že tímto kompromisem se spor vyřešil a již není třeba debatu na komisi dále vést. Dodává, že zadání bude upraveno do konce tohoto týdne a následně se jím začnou zabývat magistrátní úředníci.

Zrychlené povolování staveb

Magistrát se rozhodl podpořit družstevní bydlení tím, že družstvům poskytne pro domy své pozemky. Zároveň se stane členem družstev. První projekt by se měl objevit na Praze 13. Na základě dohody města s družstvy by měli do družstev vstupovat pouze lidé, kteří nevlastní jinou nemovitost, plánují v bytě dlouhodobě žít a vzdají se možnosti byt pronajímat. Vedení města chce stále řešit rostoucí ceny bydlení zrychleným povolováním staveb a dalšími opatřeními, mezi nimiž je i zastavení privatizací městských bytů.

více čtěte na: tvarchitect.cz

Vyplňte správně emailovou adresu!