Realitní vyhledávač, který tu ještě není...

Jedinečný realitní server, který vyhledává v nabídkách novostaveb. Vyhledáváme v největším počtu nabídek nových bytů a domů v celé ČR.

Na trhu se vyskytuje mnoho inzertních realitních portálů. V poslední době se také objevily pokusy vytvořit pokročilejší agregátory, které v sobě zahrnují nabídky všech zmíněných realitních portálů na jednom místě. Zatím žádný však neposkytoval ucelenou nabídku všech nemovitostí na trhu.

Flat Zone Nechce zůstat pouze u vyhledávání, ale poskytuje širokou škálu služeb spojených s bydlením.

Přehled aktivních nástrojů naleznete v aplikačním menu uprostřed spodního menu. Již nyní můžete využít služeb Realitních novinek, datového blogu nebo pokročilých realitních analýz.

Užitím nástroje Flat Zone vyhledávání potvrzujete, že jste se seznámili a souhlasíte s Podmínkami užití, jinak nejste oprávněni nástroj vyhledávání užívat.

Vyhledávač
novostaveb

Studio

Odhad
ceny

Vyhledáváč
inzerce

Realitní
analýzy

Realitní
fakta

Realitní
novinky

Slovník
pojmů

Datová
platforma

Stát poskytne na budování domovních čistíren 200 mil. korun, pomohou i při suchu

Skypaper, 16. ledna 2020 (10:42)

Dotační titul Ministerstva životního prostředí nabídne obcím 200 milionů korun na budování soustav tzv. domovních čistíren (DČOV). Jde o řešení zlepšení kvality vod v případech, kdy není možné kvůli terénu, vysokým nákladům nebo technickým důvodům vybudovat klasickou čistírnu odpadních vod. O dotace požádají od 2. března obce, čistírny instalují přímo v domácnostech.

„V předchozích výzvách na DČOV si obce peníze rozebraly čtyři měsíce před stanoveným termínem. Obce mají o čištění odpadních vod zájem, je to efektivní a ekonomické řešení. Ke kanalizaci není připojeno stále více než 1,5 milionu lidí a tomu mj. odpovídá i nedostatečná kvalita povrchových vod v ČR,“ uvádí ministr Richard Brabec. Do předchozích dvou výzev poslalo projekty šest desítek obcí. Za 240 milionů tak vznikne více než 2000 domovních čistíren pro téměř 10 000 obyvatel.

Na decentralizované čistění odpadních vod vsadili například v obci Starkoč na Kutnohorsku. Obec loni v létě zkolaudovala 41 DČOV propojených do sítě, připravuje se dalších 20 čistíren. Kromě čisté vody a nižších nákladů přináší soustava další benefit v tom, že vyčištěná voda zůstává na místě a neodtéká pryč. „V době sucha je to velký bonus. Já používám přečištěnou šedou vodu na zalévání stromů, květin a trávníku,“ popisuje starosta obce Jan Jiskra.

Rezort přispívá na vybudování soustavy domovních čistíren odpadních vod u rodinných či bytových domů do kapacity 50 ekvivalentních obyvatel. Soustava musí odkanalizovat minimálně 30 % z celkového počtu obyvatel v dané části obce či města. Výše příspěvku je odstupňována podle kapacity čistírny od 100 do 240 tisíc korun.

„V předchozích výzvách se investiční náklady projektů pohybovaly od 400 tisíc do 20 milionů korun, dotace z nich může obcím pokrýt až 80 %,“ upřesňuje ředitel Státního fondu životního prostředí ČR Petr Valdman. „Do způsobilých výdajů, ze kterých se vypočítává výsledná výše příspěvku, mohou žadatelé zahrnout náklady na přípravu projektu, nákup čistíren, jejich instalaci a související stavební práce, stejně jako technologie pro nepřetržitý monitoring systému či proškolení obsluhy,“ dodává.

Žádosti o podporu přijímá SFŽP ČR od 2. března 2020 do 30. června 2021, případně do vyčerpání alokace. Podpořené projekty musí být zrealizovány nejpozději do konce roku 2024.

více čtěte na: {link target='_blank' url='https://skypaper.cz/novinky/stat-poskytne-na-budovani-domovnich-cistiren-200-mil-korun-pomohou-i-pr/' text='Skypaper.cz'}

Vyplňte správně emailovou adresu!