Realitní vyhledávač, který tu ještě není...

Jedinečný realitní server, který vyhledává v nabídkách novostaveb. Vyhledáváme v největším počtu nabídek nových bytů a domů v celé ČR.

Na trhu se vyskytuje mnoho inzertních realitních portálů. V poslední době se také objevily pokusy vytvořit pokročilejší agregátory, které v sobě zahrnují nabídky všech zmíněných realitních portálů na jednom místě. Zatím žádný však neposkytoval ucelenou nabídku všech nemovitostí na trhu.

Flat Zone Nechce zůstat pouze u vyhledávání, ale poskytuje širokou škálu služeb spojených s bydlením.

Přehled aktivních nástrojů naleznete v aplikačním menu uprostřed spodního menu. Již nyní můžete využít služeb Realitních novinek, datového blogu nebo pokročilých realitních analýz.

Užitím nástroje Flat Zone vyhledávání potvrzujete, že jste se seznámili a souhlasíte s Podmínkami užití, jinak nejste oprávněni nástroj vyhledávání užívat.

Vyhledávač
novostaveb

Studio

Odhad
ceny

Online
rezervace

Blog

Datová
platforma

Nárok na sociální bydlení by se nově měl vztahovat k průměrné mzdě

TV Architect, 17. února 2020 (10:02)

Nárok na sociální nebo dostupný byt by se měl začít určovat podle průměrné mzdy, nikoliv životního minima jako dosud. Návrh, který ministerstvo pro místní rozvoj představilo již loni v říjnu, dnes čeká vládní projednání.

Nárok na sociální nebo dostupný byt by se měl začít určovat podle průměrné mzdy, nikoliv životního minima jako dosud. Návrh, který ministerstvo pro místní rozvoj představilo již loni v říjnu, dnes čeká vládní projednání.

Návrh ministerstva pro místní rozvoj (MMR) dnes projedná vláda. „Podle stávající právní úpravy se postupem času zužuje cílová skupina, ze které vypadávají některé domácnosti, zejména jednočlenné a dvoučlenné. Tedy především senioři a matky samoživitelky," píše se v předkládací zprávě. Program Výstavba by se měl rozšířit také na přístavby, nástavby či rekonstrukce zchátralých budov.

O sociální byt si může požádat každý, kdo nedosahuje 1,6násobku životního minima. To se od roku 2012 nezměnilo. Pro samotného dospělého činí 3410 korun, pro děti a další dospělé v rodině je nižší. Návrh nově počítá s tím, že na sociální byt dosáhne ten, jehož příjem v případě jednočlenné domácnosti nepřesáhne 0,6násobek průměrné hrubé měsíční mzdy. Aktuálně tedy zhruba 20.200 korun. U dvoučlenné domácnosti to má být 0,8násobek, u tříčlenné 0,9násobek, u čtyřčlenné rodiny průměrná mzda a v případě pětičlenné 1,2násobek.

Vystěhování nehrozí

Návrh představilo MMR již loni v říjnu. „Pro obce je velmi důležité, aby mohly rekonstruovat zchátralé budovy na svém území. Abychom je nenutili do výstavby na nových pozemcích, ale aby mohly zrekonstruovat ty stávající. Proto ještě nařízení vlády pro výstavbu doplníme o nástavby, přístavby a rekonstrukce," řekla tehdy ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová (za ANO).

Na stavbu sociálních bytů poskytne stát obcím stoprocentní dotaci. Jde však maximálně o pětinu bytů v konkrétním domě. Na zbytek bytů si může obec vzít buď zvýhodněný úvěr z fondu bydlení, nebo klasický komerční úvěr. Obce podle návrhu musí navíc zajistit, že při poskytnutí stoprocentní dotace bude byty pro sociální účely udržovat nejméně 20 let. „Když se nárok bude vztahovat k průměrné mzdě, tak se cílová skupina rozšíří třeba i o mladé lidi. Nebo o domácnosti veřejně prospěšných profesí, jako jsou například lékaři, učitelé nebo policisté," doplnila Dostálová.


více čtěte na: TV Architect

Projekty s online rezervací

Projektové tipy

Vyplňte správně emailovou adresu!