Realitní vyhledávač, který tu ještě není...

Jedinečný realitní server, který vyhledává v nabídkách novostaveb. Vyhledáváme v největším počtu nabídek nových bytů a domů v celé ČR.

Na trhu se vyskytuje mnoho inzertních realitních portálů. V poslední době se také objevily pokusy vytvořit pokročilejší agregátory, které v sobě zahrnují nabídky všech zmíněných realitních portálů na jednom místě. Zatím žádný však neposkytoval ucelenou nabídku všech nemovitostí na trhu.

Flat Zone Nechce zůstat pouze u vyhledávání, ale poskytuje širokou škálu služeb spojených s bydlením.

Přehled aktivních nástrojů naleznete v aplikačním menu uprostřed spodního menu. Již nyní můžete využít služeb Realitních novinek, datového blogu nebo pokročilých realitních analýz.

Užitím nástroje Flat Zone vyhledávání potvrzujete, že jste se seznámili a souhlasíte s Podmínkami užití, jinak nejste oprávněni nástroj vyhledávání užívat.

Vyhledávač
novostaveb

Studio

Odhad
ceny

Vyhledáváč
inzerce

Realitní
fakta

Realitní
novinky

Slovník
pojmů

Blog

Datová
platforma

V cenách nezůstává „cihla na cihle“, stavby zdražují materiály i legislativa

Skypaper, 26. února 2020 (09:28)

Za poslední dva roky zdražily některé stavební materiály téměř dvojnásobně a cena stavebních prací za stejné období vzrostla téměř o 15 %. Na zdražování staveb se rovněž podílí nová legislativa, která od letoška přikazuje stavět domy s téměř nulovou spotřebou energie.

Za poslední dva roky zdražily některé stavební materiály téměř dvojnásobně a cena stavebních prací za stejné období vzrostla téměř o 15 %. Na zdražování staveb se rovněž podílí nová legislativa, která od letoška přikazuje stavět domy s téměř nulovou spotřebou energie.

Za poslední dva roky zdražily některé stavební materiály téměř dvojnásobně a cena stavebních prací za stejné období vzrostla téměř o 15 %. Na zdražování staveb se rovněž podílí nová legislativa, která od letoška přikazuje stavět domy s téměř nulovou spotřebou energie. „Vzhledem k rostoucím cenám vstupů jsme podobně jako další firmy v oboru nuceni zdražovat nabídkové ceny za realizaci staveb. A to se investorům a zadavatelům zakázek nemusí líbit,“ říká ekonomicko-provozní ředitel stavební společnosti VW Wachal Ondřej Wachal.Nahlášení trvalého pobytu v nájmu také nevyžaduje souhlas pronajímatele. Jak na ohlášení trvalého pobytu na adrese nájemního bytu a kdy je možné, aby vás majitel bytu sám odhlásil?

Největší nárůst zaznamenaly v posledních dvou letech stavební materiály. „U běžných materiálů pro hrubou stavbu pozorujeme od roku 2017 nárůst ceníkových cen průměrně o necelých 65 %,“ uvádí Michal Doležel, šéfredaktor webu Nazeleno.cz. Například některé cihelné bloky pro přesné zdění, které se používají ve výstavbě nízkoenergetických i pasivních domů, od roku 2017 zdražily téměř dvojnásobně. Ceny klasických plných cihel vzrostly o 35 %.

Stabilně roste také cena stavebních prací. Podle údajů Českého statistického úřadu se v roce 2019 ceny stavebních prací meziročně zvýšily o 4,6 %. Od roku 2017 ceny stavebních prací narostly téměř o 15 %.


více čtěte na: Skypaper.cz

Projektové tipy

Vyplňte správně emailovou adresu!