Realitní vyhledávač, který tu ještě není...

Jedinečný realitní server, který vyhledává v nabídkách novostaveb. Vyhledáváme v největším počtu nabídek nových bytů a domů v celé ČR.

Na trhu se vyskytuje mnoho inzertních realitních portálů. V poslední době se také objevily pokusy vytvořit pokročilejší agregátory, které v sobě zahrnují nabídky všech zmíněných realitních portálů na jednom místě. Zatím žádný však neposkytoval ucelenou nabídku všech nemovitostí na trhu.

Flat Zone Nechce zůstat pouze u vyhledávání, ale poskytuje širokou škálu služeb spojených s bydlením.

Přehled aktivních nástrojů naleznete v aplikačním menu uprostřed spodního menu. Již nyní můžete využít služeb Realitních novinek, datového blogu nebo pokročilých realitních analýz.

Užitím nástroje Flat Zone vyhledávání potvrzujete, že jste se seznámili a souhlasíte s Podmínkami užití, jinak nejste oprávněni nástroj vyhledávání užívat.

Vyhledávač
novostaveb

Studio

Odhad
ceny

Vyhledáváč
inzerce

Realitní
fakta

Realitní
novinky

Slovník
pojmů

Blog

Datová
platforma

Starší byty loni zdražily o 14 %, v Praze cena za m2 dosáhla téměř 90 000 Kč

Skypaper.cz, 23. března 2020 (13:51)

Trh se starším bydlením vykázal v loňském roce další zdražení. Rezidenční nemovitosti, které byly nabízeny do přímého prodeje, zdražily o 14 % u bytů a 15 % u rodinných domů. Vyplývá to z nejnovějších údajů Monitoru přímého trhu s nemovitostmi. Naopak ceny nájemního bydlení stoupají jen pomalu, v případě rodinných domů dokonce díky větší nabídce v některých lokalitách výrazně klesly.

Nejzásadnějšími trendy loňského roku, které se nadále prohlubují, je bezesporu přesun velkého množství osob do nájemního bydlení s ohledem na změny hypotečních podmínek (jen v Praze nárůst o 35 %), přesun Pražanů do Středočeského kraje, který spustil výrazný růst nemovitostí v takzvaném metropolitním prstenci (ceny prodaných rezidenčních nemovitostí zde rostly o pětinu), ale také pozitivní dopad vyšších nájemních a prodejních cen, které umožní současným majitelům více investovat do nutných oprav a generálních rekonstrukcí jejich objektů. Ty se pak vrací na trh a rozšiřují zejména nájemní fond.

Nejdražší jsou byty v Praze, malý do 1+1 loni stál průměrně 3,4 milionu Kč, střední byty 5,6 milionu a velké byty od 3+1 výše 7,5 milionu korun. V přepočtu na m2 se průměrně prodávalo za 86,5 tisíce korun, tedy o 14 % více v meziročním srovnání. Na konci roku však ceny stouply až na 89,3 tisíce korun za metr a neočekává se pokles ani stagnace. Druhé nejdražší byty se prodávaly v Jihomoravském kraji (3,8 milionu za průměrný byt, průměrně 55,4 tisíc za m2), následované Středočeským krajem (2,9 milionu za průměrný byt, průměrně 45,4 tisíce korun za m2).


více čtěte na: www.skypaper.cz

Projektové tipy

Vyplňte správně emailovou adresu!