Realitní vyhledávač, který tu ještě není...

Jedinečný realitní server, který vyhledává v nabídkách novostaveb. Vyhledáváme v největším počtu nabídek nových bytů a domů v celé ČR.

Na trhu se vyskytuje mnoho inzertních realitních portálů. V poslední době se také objevily pokusy vytvořit pokročilejší agregátory, které v sobě zahrnují nabídky všech zmíněných realitních portálů na jednom místě. Zatím žádný však neposkytoval ucelenou nabídku všech nemovitostí na trhu.

Flat Zone Nechce zůstat pouze u vyhledávání, ale poskytuje širokou škálu služeb spojených s bydlením.

Přehled aktivních nástrojů naleznete v aplikačním menu uprostřed spodního menu. Již nyní můžete využít služeb Realitních novinek, datového blogu nebo pokročilých realitních analýz.

Užitím nástroje Flat Zone vyhledávání potvrzujete, že jste se seznámili a souhlasíte s Podmínkami užití, jinak nejste oprávněni nástroj vyhledávání užívat.

Vyhledávač
novostaveb

Studio

Odhad
ceny

Vyhledáváč
inzerce

Realitní
fakta

Realitní
novinky

Slovník
pojmů

Blog

Datová
platforma

Stavíte rodinný dům? Nemusí být pasivní, ale musí být úsporný

Hypoindex.cz, 30. března 2020 (12:32)

Rok 2020 sice zpřísnil požadavky na energetickou náročnost budov, neznamená to ale, že lidé musí stavět jen pasivní stavby. Kolik energie mohou nově povolované stavby spotřebovat? A jakými technologiemi je musí stavebníci vybavit?

Kdo se letos chystá stavět rodinný dům, musí se – stejně jako stavebníci v předchozích letech – vypořádat s vyřízením stavebního povolení. Spolu s tím je třeba vzít ohledy na energetickou náročnost domů, která se postupně zpřísňuje. Po sítích koluje zkreslené tvrzení, že se od roku 2020 mohou stavět pouze pasivní domy. Není to pravda.

Zákon – a zejména uvedená vyhláška – definují parametry, jež musí konstrukce obálky budovy splnit, a také specifikuje parametry účinnosti jednotlivých technologií v budově. Zmíněný zákon platí už od roku 2000 a splnění kritérií staveb v energetickém standardu „budova s téměř nulovou spotřebou energie“ postupně nabíhá od roku 2016. Od roku 2020 se pak vztahuje na všechny stavby bez rozdílu velikosti – tedy i na rodinné domy. Výjimkou jsou stavby s energeticky vztažnou plochou do padesáti metrů čtverečních.


více čtěte na: www.hypoindex.cz

Projektové tipy

Vyplňte správně emailovou adresu!