Realitní vyhledávač, který tu ještě není...

Jedinečný realitní server, který vyhledává v nabídkách novostaveb. Vyhledáváme v největším počtu nabídek nových bytů a domů v celé ČR.

Na trhu se vyskytuje mnoho inzertních realitních portálů. V poslední době se také objevily pokusy vytvořit pokročilejší agregátory, které v sobě zahrnují nabídky všech zmíněných realitních portálů na jednom místě. Zatím žádný však neposkytoval ucelenou nabídku všech nemovitostí na trhu.

Flat Zone Nechce zůstat pouze u vyhledávání, ale poskytuje širokou škálu služeb spojených s bydlením.

Přehled aktivních nástrojů naleznete v aplikačním menu uprostřed spodního menu. Již nyní můžete využít služeb Realitních novinek, datového blogu nebo pokročilých realitních analýz.

Užitím nástroje Flat Zone vyhledávání potvrzujete, že jste se seznámili a souhlasíte s Podmínkami užití, jinak nejste oprávněni nástroj vyhledávání užívat.

Vyhledávač
novostaveb

Studio

Odhad
ceny

Vyhledáváč
inzerce

Realitní
fakta

Realitní
novinky

Slovník
pojmů

Datová
platforma

Realitní zákon: Pročistí požadavky na kvalifikaci makléřů realitní trh?

Hypoindex.cz, 8. dubna 2020 (17:09)

Dlouho očekávaný zákon o realitním zprostředkování byl ve Sbírce zákonů vyhlášen 17. února, a to pod č. 39/2020 Sb. Realitní zprostředkování se stává živností vázanou. Přinese požadavek na povinnou kvalifikaci pročištění trhu?

V minulosti bylo realitní zprostředkování volnou živností, kterou mohl na základě ohlášení živnostenskému úřadu provozovat kdokoliv. Ponovu je zařazeno mezi živnosti vázané a realitní makléř musí splnit kvalifikační požadavky. Realitní zprostředkování může napříště provádět jen ten, kdo bude mít magisterské vysokoškolské vzdělání v oboru práva, ekonomie nebo stavebnictví, případně bakalářské vzdělání doplněné absolvováním mezinárodně uznávaného kurzu zaměřeného na nemovitosti. Podle důvodové zprávy může jít například o program MBA(RE) vedený Fakultou financí a účetnictví Vysoké školy ekonomické v Praze.Pokud má makléř vzdělání nižší či ve zcela jiném oboru, musí splnit podmínku tříleté praxe. Kvalifikační požadavky je možné také naplnit složením rekvalifikační zkoušky v souladu se zákonem o uznávání výsledků dalšího vzdělávání.

Do šesti měsíců od účinnosti zákona o realitním zprostředkování musí podnikatel ohlásit živnostenskému úřadu vázanou živnost s názvem realitní zprostředkování a doložit naplnění výše uvedených podmínek. Neučiní-li tak, živnostenské oprávnění pro provozování realitního zprostředkování mu zanikne. Ačkoliv existuje více právních výkladů, vycházejme z toho, že realitní zákon nabyl účinnosti 3. března, lhůta k ohlášení vázané živnosti tedy makléřům uplyne 3. září 2020. Poslanci by měli v nejbližší době schvalovat návrh novely, která lhůtu prodlouží na 10 měsíců.


více čtěte na: www.hypoindex.cz

Vyplňte správně emailovou adresu!