Realitní vyhledávač, který tu ještě není...

Jedinečný realitní server, který vyhledává v nabídkách novostaveb. Vyhledáváme v největším počtu nabídek nových bytů a domů v celé ČR.

Na trhu se vyskytuje mnoho inzertních realitních portálů. V poslední době se také objevily pokusy vytvořit pokročilejší agregátory, které v sobě zahrnují nabídky všech zmíněných realitních portálů na jednom místě. Zatím žádný však neposkytoval ucelenou nabídku všech nemovitostí na trhu.

Flat Zone Nechce zůstat pouze u vyhledávání, ale poskytuje širokou škálu služeb spojených s bydlením.

Přehled aktivních nástrojů naleznete v aplikačním menu uprostřed spodního menu. Již nyní můžete využít služeb Realitních novinek, datového blogu nebo pokročilých realitních analýz.

Užitím nástroje Flat Zone vyhledávání potvrzujete, že jste se seznámili a souhlasíte s Podmínkami užití, jinak nejste oprávněni nástroj vyhledávání užívat.

Vyhledávač
novostaveb

Studio

Odhad
ceny

Vyhledáváč
inzerce

Realitní
fakta

Realitní
novinky

Slovník
pojmů

Blog

Datová
platforma

Studie má koordinovat projekty v pražské vilové kolonii Baba

Skypaper.cz, 17. dubna 2020 (09:39)

Funkcionalistická vilová kolonie Baba má být lépe chráněna před nekoordinovanými změnami. Rada hl. města Prahy zadala Institutu plánování a rozvoje (IPR) zorganizovat výběrové řízení na tým, který vytvoří koncepční studii budoucího rozvoje této lokality. Studie se zaměří zejména na zkvalitnění veřejných prostranství a podpoří zachování historické hodnoty území.

Osada Baba je z hlediska urbanismu a veřejných prostranství stabilizované území, ovšem vyžaduje úpravy. Největším problémem je špatný stav a umístění podzemních sítí jako kanalizace, vodovodu či plynu. Dále jsou v plánu či probíhají úpravy povrchů chodníků a silnic. V roce 2017 se Baba také zapojila do projektu „experimentální sídliště v Evropě 1927 – 1932“, v kterém města usilují o titul Evropské dědictví. Projekt se týká zejména zvyšování informovanosti o území a zakládá příležitost zvýšit kvalitu veřejných prostranství. Praha titul Evropského dědictví získala koncem března 2020.

„Plánované projekty je potřeba zkoordinovat aby nedošlo k narušení historické hodnoty místa. Koncepční studie je určitě vhodný nástroj, který nám nejlépe ukáže, jak dále postupovat,“ vysvětluje náměstek primátora Petr Hlaváček. Dalším důležitým krokem je zapojení krajinářských architektů a odborníků na památkovou péči, kteří dokážou citlivě navrhnout změny, které území zkvalitní, ale nenaruší jeho historickou hodnotu.


více čtěte na: www.skypaper.cz

Projektové tipy

Vyplňte správně emailovou adresu!