Realitní vyhledávač, který tu ještě není...

Jedinečný realitní server, který vyhledává v nabídkách novostaveb. Vyhledáváme v největším počtu nabídek nových bytů a domů v celé ČR.

Na trhu se vyskytuje mnoho inzertních realitních portálů. V poslední době se také objevily pokusy vytvořit pokročilejší agregátory, které v sobě zahrnují nabídky všech zmíněných realitních portálů na jednom místě. Zatím žádný však neposkytoval ucelenou nabídku všech nemovitostí na trhu.

Flat Zone Nechce zůstat pouze u vyhledávání, ale poskytuje širokou škálu služeb spojených s bydlením.

Přehled aktivních nástrojů naleznete v aplikačním menu uprostřed spodního menu. Již nyní můžete využít služeb Realitních novinek, datového blogu nebo pokročilých realitních analýz.

Užitím nástroje Flat Zone vyhledávání potvrzujete, že jste se seznámili a souhlasíte s Podmínkami užití, jinak nejste oprávněni nástroj vyhledávání užívat.

Vyhledávač
novostaveb

Studio

Odhad
ceny

Vyhledáváč
inzerce

Realitní
fakta

Realitní
novinky

Slovník
pojmů

Datová
platforma

Praha: stavební náklady jsou druhé nejvyšší v regionu

Stavebni fórum, 24. dubna 2020 (10:25)

Stavební náklady jsou v Praze v porovnání osmi větších měst střední a východní Evropy druhé nejvyšší, vyšší jsou pouze v chorvatském Záhřebu. V kontextu stovky světových měst je Praha na 67. místě. Nejvyšší stavební náklady jsou v Londýně, následují New York a Hongkong. Vyplývá to z výsledků studie mezinárodní poradenské společnosti Arcadis.

„Růst stavebních nákladů byl v posledních letech v České republice tažen zejména růstem mezd, který byl dokonce vyšší než na Západě, omezenou kapacitou stavebních firem a krátkodobým nedostatkem určitých typů stavebních materiálů,“ uvedl nákladový analytik firmy Arcadis Milan Vencl. V loňském roce podle něj dosáhly ceny stavebních materiálů maxima, na kterém se kvůli dlouhodobě nasmlouvaným kontraktům udrží i v letošním roce.

Záhřeb se s nejvyššími stavebními náklady v regionu zařadil v celosvětovém srovnání na 64. místo. Za Prahou (67.) následují Varšava (68.), Bělehrad (69.), Krakov (71.), Poznaň (72.), Bukurešť (89.) a Sofie (90.) V první desítce s nejvyššími náklady se umístilo šest evropských měst. Kromě Londýna to jsou Ženeva (4.), Kodaň (6.), Curych (8.), Dublin (9.) a Edinburgh (10.). Naopak tři města s nejnižšími náklady jsou z Indie.


více čtěte na: www.stavebni-forum.cz

Vyplňte správně emailovou adresu!