Realitní vyhledávač, který tu ještě není...

Jedinečný realitní server, který vyhledává v nabídkách novostaveb. Vyhledáváme v největším počtu nabídek nových bytů a domů v celé ČR.

Na trhu se vyskytuje mnoho inzertních realitních portálů. V poslední době se také objevily pokusy vytvořit pokročilejší agregátory, které v sobě zahrnují nabídky všech zmíněných realitních portálů na jednom místě. Zatím žádný však neposkytoval ucelenou nabídku všech nemovitostí na trhu.

Flat Zone Nechce zůstat pouze u vyhledávání, ale poskytuje širokou škálu služeb spojených s bydlením.

Přehled aktivních nástrojů naleznete v aplikačním menu uprostřed spodního menu. Již nyní můžete využít služeb Realitních novinek, datového blogu nebo pokročilých realitních analýz.

Užitím nástroje Flat Zone vyhledávání potvrzujete, že jste se seznámili a souhlasíte s Podmínkami užití, jinak nejste oprávněni nástroj vyhledávání užívat.

Vyhledávač
novostaveb

Studio

Odhad
ceny

Vyhledáváč
inzerce

Realitní
fakta

Realitní
novinky

Slovník
pojmů

Datová
platforma

Strany slibují Pražanům tisíce bytů

e15.cz, 27. srpna 2018 (19:01)

Část politiků se shoduje, že město musí znovu vybudovat vlastní bytový fond, kterého se v devadesátých letech za nízké ceny zbavilo. Developeři se užší spolupráci s magistrátem nebrání.

Strmý růst cen bytů, kde Česko předstihlo zbytek Evropy, nutí strany řadit téma dostupné střechy nad hlavou k hlavním tahákům komunálních voleb. Situace je nejhorší v Praze, kde si vlastní byt už nemůže dovolit ani střední třída. Podle Sdružení pro architekturu a rozvoj stojí průměrná bytová jednotka dvanáct ročních platů.

ČSSD nebo uskupení stran TOP 09, STAN a lidovců pod názvem Spojme síly pro Prahu slibují výstavbu až osmi tisíc bytů ročně. Lídři se shodují na podpoře družstevního bydlení, zrychlení stavebních řízení, větším využívání brownfieldů a užší spolupráci s developery.

Podle Jakuba Landovského, který je jedničkou kandidátky socialistů, by mělo město investovat do nákupu bytů několik miliard korun ročně. „Čeká nás obrácený proces. Zatímco v devadesátých letech prodávaly městské části byty relativně levně, nyní musíme přistoupit k tomu, že budeme za vyšší ceny znovu budovat bytový fond,“ řekl.

Landovský připomněl, že Praha má v současnosti v rozpočtu volných sedm a půl miliardy a objem nevyužitých investic dále roste.

I podle lídra Spojme síly pro Prahu Jiřího Pospíšila musí mít město vlastní byty. „Tím lze zkrotit ceny bytů i nájmů,“ uvedl.

Kromě toho by měl magistrát více tlačit na developery. Možnostmi jsou dohody o režijních cenách, za něž by byty kupoval. Vyměňovat by je také mohl za své stavební pozemky.

Třeba Mnichov uzavírá s podnikateli investiční smlouvy. Pokud jim umožní na pozemcích postavit více bytů, než je stanoveno v regulačním plánu, garantují městu 40 procent dostupných bytů po dobu pětadvaceti let.

Spolupráci se nebrání šéf Central Group Dušan Kunovský. „Dostupnost bydlení ale nevyřeší státní ani městská výstavba, to by byla černá díra na peníze nás všech,“ míní.

Více čtěte na e15.cz

 

Vyplňte správně emailovou adresu!