Realitní vyhledávač, který tu ještě není...

Jedinečný realitní server, který vyhledává v nabídkách novostaveb. Vyhledáváme v největším počtu nabídek nových bytů a domů v celé ČR.

Na trhu se vyskytuje mnoho inzertních realitních portálů. V poslední době se také objevily pokusy vytvořit pokročilejší agregátory, které v sobě zahrnují nabídky všech zmíněných realitních portálů na jednom místě. Zatím žádný však neposkytoval ucelenou nabídku všech nemovitostí na trhu.

Flat Zone Nechce zůstat pouze u vyhledávání, ale poskytuje širokou škálu služeb spojených s bydlením.

Přehled aktivních nástrojů naleznete v aplikačním menu uprostřed spodního menu. Již nyní můžete využít služeb Realitních novinek, datového blogu nebo pokročilých realitních analýz.

Užitím nástroje Flat Zone vyhledávání potvrzujete, že jste se seznámili a souhlasíte s Podmínkami užití, jinak nejste oprávněni nástroj vyhledávání užívat.

Vyhledávač
novostaveb

Studio

Odhad
ceny

Vyhledáváč
inzerce

Realitní
fakta

Realitní
novinky

Slovník
pojmů

Datová
platforma

Neexistence digitalizace státní správy zpomaluje proces schvalování bytových projektů a kolaudací

Nové bydlení, 19. května 2020 (10:01)

Dopady současné krize by byly minimálně /ovšem nejen/ na development zcela odlišné, kdyby v České republice byl funkční model digitální státní správy. Zastavení mnoha procesů v podávání projektů, jejich projednávání, schvalování a v dalších návazných procesech bylo důsledkem nikoli důsledkem pandemie, ale důsledkem dlouhodobé nemoci, kterou trpí česká státní správa, vyznačující se absolutní absencí on-line přístupu a digitálního managementu.

„Fakt, že i v roce 2020 musíte stovky až tisíce stránek projektové dokumentace tisknout /zcela zbytečně/, a to v několika kopiích pro různé úřady /opět zcela zbytečně/, že institucím státní správy musíte mnohdy sloužit jako posel, protože vzájemná komunikace je díky absenci digitalizace minimální, může být na jedné straně úsměvný. Na straně druhé frustrující a obtěžující. V době mimo mimořádná opatření, kterých jsme byli svědky /a stále jsme/ v posledních týdnech ale může toto selhání státu směrem ke skutečně moderní správě vlastní agendy být kritické,“ říká Tomáš Kadeřábek, ředitel Asociace developerů České republiky. To se ostatně ukázalo i nyní – kdy se od března téměř zastavil proces schvalování projektů či kolaudací.

Pokud by bylo možné projekt vyslat na Stavební i další úřady elektronicky, systém by se nezasekl tak, jako dnes. Pokud by spolu jednotlivé úřady mohly a uměly komunikovat elektronicky, nevršila by se jim v takových situacích práce na dobu „poté“. Pokud by bylo možné projekty projednávat s dotčenými orgány a skupinami za využití moderních technologií, celý proces by se zrychlil. O to více, pokud by bylo využíváno jednotné rozhraní pro přístup k informacím a práci s nimi /tedy vše na jednom místě/. A nejen to. Pokud by všechna tato opatření byla již dávno přijata a implementována, stát by výrazně ušetřil na nákladech a zvýšila by se nejen efektivnost činnosti, ale také její transparentnost, a jak ukazují zkušenosti ze zahraničí, také by se zvyšovala kvalifikovanost učiněných rozhodnutí.


více čtěte na: www.novebydleni.cz

Vyplňte správně emailovou adresu!