Realitní vyhledávač, který tu ještě není...

Jedinečný realitní server, který vyhledává v nabídkách novostaveb. Vyhledáváme v největším počtu nabídek nových bytů a domů v celé ČR.

Na trhu se vyskytuje mnoho inzertních realitních portálů. V poslední době se také objevily pokusy vytvořit pokročilejší agregátory, které v sobě zahrnují nabídky všech zmíněných realitních portálů na jednom místě. Zatím žádný však neposkytoval ucelenou nabídku všech nemovitostí na trhu.

Flat Zone Nechce zůstat pouze u vyhledávání, ale poskytuje širokou škálu služeb spojených s bydlením.

Přehled aktivních nástrojů naleznete v aplikačním menu uprostřed spodního menu. Již nyní můžete využít služeb Realitních novinek, datového blogu nebo pokročilých realitních analýz.

Užitím nástroje Flat Zone vyhledávání potvrzujete, že jste se seznámili a souhlasíte s Podmínkami užití, jinak nejste oprávněni nástroj vyhledávání užívat.

Vyhledávač
novostaveb

Studio

Odhad
ceny

Vyhledáváč
inzerce

Realitní
fakta

Realitní
novinky

Slovník
pojmů

Datová
platforma

Pohlídejte si vyúčtování za energie. Když nesedí, reklamujte ho

Hypoindex.cz, 19. května 2020 (10:08)

Jednou za rok, zpravidla na jaře, zasílají dodavatelé energií vyúčtování. Domácnosti očekávají buď přeplatek, nebo nedoplatek. Vyrovnaný účet je spíše výjimkou. Pokud čísla nesedí, mohou lidé vyúčtování reklamovat. Jak na to?

Klíčovým údajem v každém vyúčtování je spotřeba energií. Odečet elektřiny nebo zemního plynu je záležitostí distributora. Distribuční společnosti zjišťují stav měřidla v různé dny, proto finální faktura nechodí všem domácnostem ve stejném termínu. Samotné odečty měřidel pak probíhají také různě – někdy posílají distributoři pracovníky, jindy vás požádají o samoodečet.

Právě samoodečty jsou něco, na co se v současné situaci distributoři spoléhají. „Odečty byly pozastaveny. Jestliže si nejste jisti, jestli vás distributor stihl odečíst, zkontrolujte si u svého dodavatele, jestli vás nevyzval k provedení samoodečtu,“ upozorňuje Eduarda Hekšová ze spotřebitelské organizace dTest. Zatímco dodavatel vám elektřinu nebo plyn prodává, distributor se stará o bezpečné dodávky a má na starosti právě také měřidla – elektroměr nebo plynoměr. Pokud by distributor odečet nestihl a vy jste promeškali nahlášení samoodečtu, mohl by dodavatel zaslat vyúčtování na základě takzvaného odhadu – ten samozřejmě nemusí být přesný. „Odečet odhadem může být realizován jen na základě postupu uvedeného v zákoně. Tedy musí vycházet z předpokládané spotřeby odběrného místa,“ dodává Eduarda Hekšová.


více čtěte na: www.hypoindex.cz

Vyplňte správně emailovou adresu!