Realitní vyhledávač, který tu ještě není...

Jedinečný realitní server, který vyhledává v nabídkách novostaveb. Vyhledáváme v největším počtu nabídek nových bytů a domů v celé ČR.

Na trhu se vyskytuje mnoho inzertních realitních portálů. V poslední době se také objevily pokusy vytvořit pokročilejší agregátory, které v sobě zahrnují nabídky všech zmíněných realitních portálů na jednom místě. Zatím žádný však neposkytoval ucelenou nabídku všech nemovitostí na trhu.

Flat Zone Nechce zůstat pouze u vyhledávání, ale poskytuje širokou škálu služeb spojených s bydlením.

Přehled aktivních nástrojů naleznete v aplikačním menu uprostřed spodního menu. Již nyní můžete využít služeb Realitních novinek, datového blogu nebo pokročilých realitních analýz.

Užitím nástroje Flat Zone vyhledávání potvrzujete, že jste se seznámili a souhlasíte s Podmínkami užití, jinak nejste oprávněni nástroj vyhledávání užívat.

Vyhledávač
novostaveb

Studio

Odhad
ceny

Vyhledáváč
inzerce

Realitní
fakta

Realitní
novinky

Slovník
pojmů

Blog

Datová
platforma

Hospodaření s dešťovou vodou bude u novostaveb zřejmě povinné

TV Architect, 22. května 2020 (09:21)

Ministerstvo životního prostředí chce u novostaveb zavést novou povinnost - zadržovat dešťovou vodu. „Odvod dešťové vody do kanalizace bude umožněn jen v těch případech, kdy bude prokazatelně doloženo, že jiné řešení hospodaření se srážkovou vodou není možné,“ řekl ministr životního prostředí Richard Brabec (za ANO) po jednání Národní koalice pro boj se suchem.

Stanovisko vyplynulo z jednání Národní koalice pro boj se suchem. Sešla se po roce a podle České televize mimo jiné jednala i o krizových scénářích, pokud se nedostatek vody bude prohlubovat. „Dešťovou vodu, která na naše území stále padá v miliardách kubíků ročně, nesmíme nechat tak rychle odtéct. V ideálním případě musíme pomoci přírodě, aby se voda nasákla,“ uvedl v Událostech a komentářích ministr životního prostředí Richard Brabec (za ANO). Změna v novele vodního zákona by mohla platit od roku 2021, předtím se však musí změny projednat s ministerstvem pro místní rozvoj, protože bude nutné upravit vyhlášky i v jeho gesci.

Investoři budou muset u nových objektů budovat retenční nádrže či vodu vsakovat a uvolňovat pozvolně kupříkladu prostřednictvím jezírek. Možností bude také využívání dešťové vody na podporu zalévání nebo na zelenou střechu. „Odvod dešťové vody do kanalizace bude umožněn jen v těch případech, kdy bude prokazatelně doloženo, že jiné řešení hospodaření se srážkovou vodou není možné. Zadržování vody v krajině i v urbanizovaném prostředí je jedním z klíčových opatření pro dotaci podzemních vod, a tak i jedním z nejdůležitějších opatření v boji se suchem," uvedl dále Brabec, podle kterého někteří developeři tato opatření dělají dobrovolně.


více čtěte na: www.tvarchitect.com

Projektové tipy

Vyplňte správně emailovou adresu!