Realitní vyhledávač, který tu ještě není...

Jedinečný realitní server, který vyhledává v nabídkách novostaveb. Vyhledáváme v největším počtu nabídek nových bytů a domů v celé ČR.

Na trhu se vyskytuje mnoho inzertních realitních portálů. V poslední době se také objevily pokusy vytvořit pokročilejší agregátory, které v sobě zahrnují nabídky všech zmíněných realitních portálů na jednom místě. Zatím žádný však neposkytoval ucelenou nabídku všech nemovitostí na trhu.

Flat Zone Nechce zůstat pouze u vyhledávání, ale poskytuje širokou škálu služeb spojených s bydlením.

Přehled aktivních nástrojů naleznete v aplikačním menu uprostřed spodního menu. Již nyní můžete využít služeb Realitních novinek, datového blogu nebo pokročilých realitních analýz.

Užitím nástroje Flat Zone vyhledávání potvrzujete, že jste se seznámili a souhlasíte s Podmínkami užití, jinak nejste oprávněni nástroj vyhledávání užívat.

Vyhledávač
novostaveb

Studio

Odhad
ceny

Vyhledáváč
inzerce

Realitní
fakta

Realitní
novinky

Slovník
pojmů

Blog

Datová
platforma

Změna předkupního práva přináší i nové povinnosti vlastníkům bytů

TV Architect, 1. července 2020 (11:53)

Od začátku července se ruší předkupní právo spoluvlastníků nemovitostí, u kterých byl nějaký spoluvlastnický podíl. Účinnosti totiž nabývá novela občanského zákoníku, která současně zavádí nové povinnosti majitelům bytů, kteří je poskytují ke krátkodobým pronájmům.

Předešlá úprava přinášela mnohá úskalí. „V praxi ztěžovala převod podílu na nemovité věci a současně měla vliv i na kupní cenu, jelikož se tím celý proces prodeje značně prodlužoval a stával se nejistým. Nejvíce problematickou a řešenou situací byl převod podílu na věci, která spadala do tzv. společných prostor například v bytovém domě. Konkrétně šlo třeba o převod garážových stání, sklepní kóje nebo předzahrádky,“ řekl koncem června idnes.cz spoluřídící partner mezinárodní advokátní kanceláře Noerr. Celý proces se tak podle hypotečního specialisty společnosti Bidli Daniela Horňáka mohl protáhnout i na tři měsíce. „Nová úprava toto ruší, takže prodej nemovitostí se spoluvlastnickým podílem bude rychlejší a jednodušší," dodává Horňák.

Výjimka je však možná. Podle advokátky Terezy Drastichové ze společnosti Sedlakova Legal se předkupní právo uplatní pouze v případě, kdy spoluvlastníci nemohli nabytí do spoluvlastnictví od počátku ovlivnit. „Typicky například při dědění, a to navíc po omezenou dobu šesti měsíců od nabytí do spoluvlastnictví. I v takovýchto případech tedy bude možné se předkupnímu právu vyhnout. Bude pouze nutné s dalším prodejem počkat právě po uplynutí šest měsíců od nabytí spoluvlastnického podílu," doplnila Drastichová.


více čtěte na: www.tvarchitect.com

Projektové tipy

Vyplňte správně emailovou adresu!