Realitní vyhledávač, který tu ještě není...

Jedinečný realitní server, který vyhledává v nabídkách novostaveb. Vyhledáváme v největším počtu nabídek nových bytů a domů v celé ČR.

Na trhu se vyskytuje mnoho inzertních realitních portálů. V poslední době se také objevily pokusy vytvořit pokročilejší agregátory, které v sobě zahrnují nabídky všech zmíněných realitních portálů na jednom místě. Zatím žádný však neposkytoval ucelenou nabídku všech nemovitostí na trhu.

Flat Zone Nechce zůstat pouze u vyhledávání, ale poskytuje širokou škálu služeb spojených s bydlením.

Přehled aktivních nástrojů naleznete v aplikačním menu uprostřed spodního menu. Již nyní můžete využít služeb Realitních novinek, datového blogu nebo pokročilých realitních analýz.

Užitím nástroje Flat Zone vyhledávání potvrzujete, že jste se seznámili a souhlasíte s Podmínkami užití, jinak nejste oprávněni nástroj vyhledávání užívat.

Vyhledávač
novostaveb

Studio

Odhad
ceny

Vyhledáváč
inzerce

Realitní
fakta

Realitní
novinky

Slovník
pojmů

Blog

Datová
platforma

„Second-hand“ byt v Praze je šestkrát dražší než na Ústecku

stavebni-forum.cz, 31. srpna 2018 (19:05)

Starší byt se v polovině letošního roku prodával na pražské bytovém trhu v průměru za více než 5,64 milionu korun. Jak ukazují čísla analýzy společnosti Trigema, která mapovala všechny dostupné záznamy ze zhruba dvaceti nejvýznamnějších realitních serverů, mimo hlavní město to pak bylo necelých 2,1 milionu korun.

Zatímco vloni v létě se starší byt v Praze prodával v průměru za 75 440 korun na m2, letos to bylo už o téměř 10 % více. V současnosti ceny takového byt u dosahují 82 860 korun na m2. Pro srovnání: nabídková cena nového bytu se nyní v hlavním městě na základě dat společností Trigema, Skanska Reality a Central Group pohybuje na úrovni 99 243 korun na m2. Před rokem to přitom bylo 86 511 korun na m2

Protože podobná omezení pro poskytování hypoték začnou podle doporučení České národní banky (ČNB) platit od 1. října i u nás, dá se zde očekávat podobný vývoj, kdy v září, posledním měsíci platnosti původních podmínek, nejspíš dojde k výraznějšímu nárůstu poskytnutých hypotečních úvěrů. S tím by se mohlo zrychlit zdražování bytů, kterých je na trhu stále omezené množství.

Second-hand trh roste

„Nárůst cen novostaveb je rychlejší než u starších bytů. Jedním z důvodů tohoto trendu je skutečnost, že nových bytů je na trhu o více než třetinu méně než těch starších. Právě v Praze je však celkově jak starších, tak nových bytů nedostatek, což se promítá i do jejich cen,“ vysvětluje Marcel Soural, šéf Trigemy.

Nových bytů bylo ke konci druhého čtvrtletí v nabídkách 4 350 a starších 6 933, dokládají aktuální studie. Loni bylo ve stejném období v nabídkách ještě 8 737 starších bytů, ukazují data Trigemy.

Ústecká láce

„Nárůst cen novostaveb je rychlejší než u starších bytů. Jedním z důvodů tohoto trendu je skutečnost, že nových bytů je na trhu o více než třetinu méně než těch starších. Právě v Praze je však celkově jak starších, tak nových bytů nedostatek, což se promítá i do jejich cen,“ vysvětluje Marcel Soural, šéf Trigemy.

Nejlevnější jsou dnes naopak starší byty v Praze 9, kde je možné je v průměru pořídit za 4 369 528 korun (75 957 korun na m2). Mimo hlavní město jsou ceny starších bytů o zhruba dvě třetiny nižší. Jejich cena se v průměru pohybuje na hranici 2 058 769 korun (31 416 korun na m2). V prvním čtvrtletí to bylo 2 012 481 korun (30 672 korun na m2). Nejdražší jsou nyní tyto byty v Jihomoravském kraji, kde stojí 3 456 395 korun (51 344 korun na m2) a ve Středočeském kraji, kde se nabízí v průměru za 2 773 110 korun (41 594 korun na m2). Na druhé straně v Ústeckém kraji můžete starší byt získat pouze za 873 714 korun (13 402 korun na m2), ukazuje analýza Trigemy.

Zdroj článku a fotografie: stavebni-forum.cz

Projektové tipy

Vyplňte správně emailovou adresu!