Realitní vyhledávač, který tu ještě není...

Jedinečný realitní server, který vyhledává v nabídkách novostaveb. Vyhledáváme v největším počtu nabídek nových bytů a domů v celé ČR.

Na trhu se vyskytuje mnoho inzertních realitních portálů. V poslední době se také objevily pokusy vytvořit pokročilejší agregátory, které v sobě zahrnují nabídky všech zmíněných realitních portálů na jednom místě. Zatím žádný však neposkytoval ucelenou nabídku všech nemovitostí na trhu.

Flat Zone Nechce zůstat pouze u vyhledávání, ale poskytuje širokou škálu služeb spojených s bydlením.

Přehled aktivních nástrojů naleznete v aplikačním menu uprostřed spodního menu. Již nyní můžete využít služeb Realitních novinek, datového blogu nebo pokročilých realitních analýz.

Užitím nástroje Flat Zone vyhledávání potvrzujete, že jste se seznámili a souhlasíte s Podmínkami užití, jinak nejste oprávněni nástroj vyhledávání užívat.

Vyhledávač
novostaveb

Studio

Odhad
ceny

Vyhledáváč
inzerce

Realitní
analýzy

Realitní
fakta

Realitní
novinky

Slovník
pojmů

Datová
platforma

Mladí Češi šetří vodu z přesvědčení, starší generace kvůli účtům

TV Architect, 3. září 2020 (17:15)

Nedostatek vody je stále problém. Postoj k němu se navíc liší napříč generacemi. Zatímco mladé k šetrnému chování motivuje hlavně snaha zmírnit globální problém, vodu ve skutečnosti šetří výrazně méně než generace lidí nad 60 let, kteří chtějí především udržet účty na uzdě. Rozdílné jsou i postoje v tom, kdo podle nich problém efektivně řeší.

V rozhovoru pro DVTV klimatolog Zdeněk Žalud z portálu Intersucho uvedl, že vydatné deště v posledních týdnech situaci pomohly, dlouhodobý problém sucha v Česku ale neřeší. Podle průzkumu agentury STEM/MARK a Skanska se až 73 % Čechů shoduje, že nedostatek vody je závažný problém. Více než polovina Čechů dokonce cítí, že nedostatek vody ohrožuje je osobně. Tento postoj zaujímají především starší lidé nad 60 let. „Rozdíly ve vnímání nedostatku vody v Česku mezi jednotlivými generacemi se projevují i zcela prakticky. Průzkum nám ukázal, že mladí ve svém každodenním životě šetří vodu podstatně méně. Premianti jsou v tomto smyslu naopak lidé nad 60 let. Vodu šetří 95 % z nich, což je o 10 procent více než v celé populaci. Mezi mladými do 29 let celá třetina respondentů přiznala, že na tento aspekt ekologického chování zapomíná,“ popsala zjištění Eva Neudertová, specialistka na Green Business ve Skanska Reality.

Jedním z hlavních důvodů šetření vodou je snížení nákladů domácnosti. „Jak ekonomická, tak ekologická motivace k šetření vody je správná a zcela legitimní. Na nasbíraných datech ale vidíme, že ačkoli mladí si uvědomují problém nedostatku vody a chtěli by planetě ulehčit, ve skutečnosti v šetření vodou za generací svých rodičů a prarodičů zaostávají. Právě pro ně jsou tu moderní technologie, které dokážou vodu spořit nebo dokonce automaticky recyklovat,“ doplňuje Neudertová. Novinkou v bytové výstavbě je systém recyklování tzv. šedé vody, která je zpětně využívána po použití umyvadel, van a sprch.


více čtěte na: www.tvarchitect.com

Vyplňte správně emailovou adresu!