Realitní vyhledávač, který tu ještě není...

Jedinečný realitní server, který vyhledává v nabídkách novostaveb. Vyhledáváme v největším počtu nabídek nových bytů a domů v celé ČR.

Na trhu se vyskytuje mnoho inzertních realitních portálů. V poslední době se také objevily pokusy vytvořit pokročilejší agregátory, které v sobě zahrnují nabídky všech zmíněných realitních portálů na jednom místě. Zatím žádný však neposkytoval ucelenou nabídku všech nemovitostí na trhu.

Flat Zone Nechce zůstat pouze u vyhledávání, ale poskytuje širokou škálu služeb spojených s bydlením.

Přehled aktivních nástrojů naleznete v aplikačním menu uprostřed spodního menu. Již nyní můžete využít služeb Realitních novinek, datového blogu nebo pokročilých realitních analýz.

Užitím nástroje Flat Zone vyhledávání potvrzujete, že jste se seznámili a souhlasíte s Podmínkami užití, jinak nejste oprávněni nástroj vyhledávání užívat.

Vyhledávač
novostaveb

Vyhledáváč
inzerce

Realitní
novinky

Realitní
fakta

Realitní
analýzy

Slovník
pojmů

Odhad
ceny

Datová
platforma

Přihlášení do uživatelského profilu Flat Zone

Uživatelský profil pro správu Flat Zone

Flat Zone se vám stane věrným real přítelem
a bude vždy k dispozici při poskytování
nejkomplexnějších informací o českém realitním trhu.

Zaregistrujte se

Heslo musí obsahovat nejméně 8 znaků a alespoň jedno malé písmeno, jedno velké písmeno a jednu číslici.

Přihlášením k účtu vyjadřujete souhlas se Zásadami pro ochranu osobních údajů a Podmínkami použití společnosti FLAT ZONE s.r.o.

Už máte svůj uživatelský profil?

FUNKCI HLÍDACÍHO PSA NYNÍ VYVÍJÍME,
CHCETE ZNÁT PŘESNÝ TERMÍN SPUŠTĚNÍ?

Přihlašte se k odběru
našeho newsletteru

Podmínky zpracování dat podle GDPR a reklamní obchodní sdělení.

Zanechte nám vzkaz

Odesláním formuláře přijímám podmínky zpracování osobních údajů společnosti Flatzone - jejich zpracování proběhne za účelem zaslání odpovědi na zadaný podnět a případné vytvoření obchodní nabídky.

 

Češi se tísní v menších bytech než je průměr EU, navíc je trápí stav bytů

obcanskavystavba.cz, 6. dubna 2018 (09:05)

Podle posledních průzkumů je průměrný byt v České republice téměř o 18 metrů čtverečních menší než v Evropské unii. Dle dat Českomoravské stavební spořitelny je s těmito 78 m2 nespokojeno celkem 6,4 % domácností. To je téměř 300.000 nespokojených rodin. Přesto však velikost bytu trápí Čechy méně než jiné faktory. Mnohem častějším důvodem k nespokojenosti jsou jevy spojované s vysokým stářím bytů, například hluk, který za velkou zátěž označilo téměř 15 % českých domácností.

Utlumení hluku v domácnosti je jednou z nejtěžších částí rekonstrukce staršího bytu. Zejména v panelových bytech totiž obyvatelé často bojují nejen s hlukem vnějším, ale i se zvuky, které pochází od sousedů. Dupání nad hlavou i večírky, které se táhnou do nočních hodin, jsou nejen nepříjemné, ale mohou vyústit až ve zdravotní potíže.

„Část starších bytů už v minulých letech prošla výměnou oken, která kromě zlepšení tepelné izolace snížila i pronikání hluku zvenčí,“ vysvětluje Tomáš Kofroň, odborník Českomoravské stavební spořitelny a dodává: „Češi chtějí bydlet lépe, roste proto zájem o rekonstrukce bydlení, často právě i kvůli zamezení hluku. Loni poskytly stavební spořitelny o pětinu úvěrů více než v předchozím roce a pozitivní je i výhled na letošek.“ Nevhodná hluková situace se navíc prý netýká jen panelových domů, ale i mnohých novostaveb.

Vedle nových oken, která s patřičnou izolací spár pomohou eliminovat velké části vnějšího hluku, je totiž dobré rozmyslet, jak se vypořádat s hluky, které se nesou z přilehlých bytů. Nejúčinnějším řešením hluku z okolních bytů je instalace akustických desek a podhledů, které navíc můžou pomáhat proti vlhkosti a následné plísni.

Častým argumentem proti instalaci akustických zábran je úbytek prostoru v bytě. Nicméně s rozvojem moderních akustických materiálů jsou účinné zábrany už od šířky 4 cm od stěny. Akustické izolace svou funkcí chrání i naše zdraví a k jejich financování mohou posloužit např. úvěry ze stavebního spoření. Ty jsou pro klienty vhodnou volbou na rekonstrukce a modernizace – není nutná zástava nemovitosti, úrokové sazby jsou zároveň výrazně nižší než u spotřebitelských úvěrů. Zajištěný úvěr ze stavebního spoření lze získat se sazbami obdobnými jako u hypoték, sazby nezajištěných úvěrů začínají pod 4 procenty.

Zdroj článku a fotografie: obcanskavystavba.cz

Vyplňte správně emailovou adresu!